Akıllı Gündem

Trump’tan şaşırtan uyarı: Bilgisayar kullanmayın

ABD’nin yeni başkanı olacak Donald Trump’tan tartışılacak bir uyarı geldi: Bilgisayar kullanmayın

Trump’tan şaşırtan uyarı: Bilgisayar kullanmayın

Bilgisayarlar hakkında “güvenli değil” görüşü herkesin ortak kanısı. Günümüzde yaşanan birçok siber saldırı olayı bu görüşü güçlendiriyor. Ancak, teknoloji şirketleri bu görüşün hakim olmasından çok rahatsız. ABD’nin yeni Başkanı Donald Trump, teknoloji şirketlerinin rahatsızlığını artıracak bomba bir açıklama yaptı.

Son dönemde gerçekleşen ve gerçekleştiği iddia edilen siber saldırılara da değinen Trump, bilgiyi özel tutmak söz konusu olduğunda hiçbir bilgisayarın güvenli olmadığını söyledi. Bu yüzden özellikle “önemli” yazışmalarda eski modaya uymanın çok daha güvenli olacağını söyleyen Trump’a göre bu yazışmalar, elle yazılmalı ve kurye ile gönderilmeli. Trump’ın seçim boyunca sıkça Twitter kullanmasına rağmen, bilgisayar kullanımına mesafeli davrandığı biliniyor.

Öte yandan ABD’deki seçim döneminde Rusya’nın çeşitli siber saldırılar gerçekleştirildiği iddialarına da değinen Trump, bu tarz konuların ispatlanmadıkça kesin olarak konuşulamayacağını söyledi. Ayrıca bu tarz siber saldırıların kanıtlanmasının çok güç olduğunu belirten Trump, siber saldırı tarzı konulara hakim olduğunu da sözlerine ekledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ