Akıllı Gündem

Trump’ın oğlu hakkında tweet atan metin yazarı Twitter’ını kapattı

Donald Trump’ın oğlu Barron Trump hakkında tweet atan komedi-show programı Saturday Night Live’ın yazarı Katie Rich, Twitter’ını kapattı. Bir diğer iddia ise Kate Rich işinden oldu.

Trump’ın oğlu hakkında tweet atan metin yazarı Twitter’ını kapattı

Gündemden düşmeyen ABD Başkanı Donald Trump‘ın bu sefer de oğlu Barron Trump, medyanın gündeminde. ABD’li ünlü komedi programı Saturday Night Live’ın yazarı Katie Rich’in paylaştığı tweet, Barron Trump‘ı medyanın gündemine getirdi.

Rich, Başkan Donald Trump’ın oğlu ile ilgili paylaştığı tweet sonrası zor durumda kaldı. Amerikan medyasında, Rich’in süresiz olarak görevden uzaklaştırıldığı yönünde haberler yayımlandı.

Katie Rich, sonradan sildiği tweet’inde, “Barron bu ülkenin ilk evde-eğitim saldırganı olacak gibi” ifadesini kullanmıştı.

Amerika’da, okul saldırılarını gerçekleştirenlerin profili ile Barron Trump arasında benzerlik kuran tweet, sosyal medyada büyük tepki topladı.

Katie Rich gelen tepkiler üzerine önce tweet’i sildi, sonrasında da twitter hesabını kapattı.

Rich daha sonra hesabını tekrar aktif duruma alarak bir özür mesajı yayınladı.

“Katie Rich: Anlayışsız tweet’im nedeniyle tüm kalbimle özür diliyorum. Hareketim ve yaralayıcı sözlerim nedeniyle çok pişmanım. Bu affedilmez bir şeydi, çok üzgünüm.”

Amerika’nın 42. Başkanı olan Bill Clinton’ın kızı Chelsea Clinton da Barron Trump’a destek verenler arasındaydı.

Chelsea Clinton: “Barron Trump, her çocuğun olduğu kadar çocuk olmayı hakediyor. Her çocuk için mücadele etmek, kötü başkanlık politikalarından etkilenen çocuklar için de mücadele etmektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ