Akıllı Gündem

Trump: “Medya dürüst olsaydı Twitter kullanmazdım”

Donald Trump, son günlerde eleştirilen Twitter kullanımıyla ilgili açıklama yaptı. ABD’nin yeni başkanı Twitter kullanmasına gerekçe olarak medyanın dürüst olmamasını gösterdi.

Trump: “Medya dürüst olsaydı Twitter kullanmazdım”

Donald Trump, 20 Ocak’ta Baracak Obama’dan devralacağı başkanlık görevi öncesi Twitter kullanımına ilişkin açıklamalarda bulundu. Trump, tweet atmayı sevmediğini ancak medya kendisine karşı dürüst olmadığından Beyaz Saray’daki başkanlık koltuğunu devraldıktan sonra da tweet atmaya devam edeceğini söyledi.

Trump, “Tweet atmayı sevmiyorum. Yapacağım başka işler var ama medya bana karşı hiç dürüst değil. Karşı koyabileceğim tek yol bu. Facebook ve Instagram da dahil 50 milyon kişiye yakın olacağım ve böylece yanlış anlatıldığımda en azından bunun doğru olmadığını söyleme imkanım olacak. Medya eğer dürüst olsaydı —ki değil- kesinlikle Twitter kullanmazdım, kullanmak zorunda da kalmazdım.” dedi.

‘İLK GÜNDEN ANLAŞMALAR YAPACAĞIM’

Trump, Fox News televizyonuna verdiği mülakatta, ilk iş günündeyse işe koyulup anlaşmalar yapmak istediğini ifade ederken ünlülerin törene katılmak istemediği yönündeki açıklamalara ilişkin şunları söyledi: “Törene katılmayacaklarını açıklayan ünlülerin birçoğu zaten davet edilmedi ki. Ünlüleri istemiyorum, halkı istiyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ