Akıllı Gündem

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan flaş yerli otomobil mesajı!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayının ardından yerli otomobilin yakında kamuoyuna açıklanacağını açıkladı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan flaş yerli otomobil mesajı!

Yerli otomobil, uzun süredir ülke gündemini meşgul ediyor. Prototipi hazırlanan yerli otomobili kimin üreteceği belli değildi. Hükümet, yerli otomobil için sürekli bir babayiğit arıyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli otomobili üretmek için iş dünyasına çağrıda bulunmuştu. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, bu çağrıya cevap vermiş ve “yerli otomobili biz üretiriz” demişti.

Hisarcıklıoğlu, “Zonguldak Ekonomi Zirvesi” konulu toplantıda yerli otomobil için önemli mesajlar verdi. Yerli otomobilin Filyos Vadi bölgesinde yapılması talebine karşılık önemli bir bilgi veren Hisarcıklıoğlu, üretim konusunda şahıslar ve firmalarla görüşmelerin sona erdiğini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayının ardından konunun kamuoyu ile paylaşılacağı kararını açıkladı.

‘FİRMALARLA GÖRÜŞMELERİ BİTİRDİK’

Hisarcıklıoğlu, şöyle konuştu:

“Yerli otomobili ben yapacak olsam ’emrin olur’ diyeceğim işi bitireceğim. Sayın cumhurbaşkanımız, ‘Babayiğit arıyoruz’ dedi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımızla beraber yerli otomobili yapacak kişilerle, şahıslarla ve firmalarla görüşmeleri bitirdik. Şu müjdeyi vermek istiyorum. Yerli otomobili yapacak, Türkiye’nin markası olacak otomobili yapacak babayiğitler var.

PAZAR GÜNÜ KRİTİK GÜN

Haberiniz olsun!

Bunu Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımızla beraber çalıştık. Yakında bunların kim olacağıyla ilgili pazar günü görüşmeler bittikten sonra, cumhurbaşkanımızın onayını aldıktan sonra kamuoyuna açıklayacağız.

ÖZEL SEKTÖR PROJESİ

Tabii bu bir devlet projesi değil, özel sektör projesi olacak. Özel sektörümüze biz de diyeceğiz ki bakınız benden Filyos, Ereğli’de buna talip. Talipli olan birçok yerimiz var. Konya, Kayseri, Antep var, Adana var.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ