Akıllı Gündem

Time Warner Cable, Sprint’e 139 milyon dolar tazminat ödeyecek

ABD mahkemesi, Sprint’in VoIP patentini ihlal eden Time Warner Cable TWC’ye 139 milyon dolar tazminat cezası verdi.

Time Warner Cable, Sprint’e 139 milyon dolar tazminat ödeyecek

ABD mahkemesi, Time Warner Cable‘ın Sprint’e IP (VoIP) patentleri üzerinden sesini ihlal ettiği için 139 milyon dolar ödemesine karar verdi.
Sprint, Charter Communications‘ın bir parçası olan Time Warner’a karşı IP çağrısı patentini ihlal ettiği gerekçesiyle 2011 yılında dava açmıştı.
Geçen hafta Kansas City’de görülen davada jüri, Sprint lehine karar verdi.  Mahkeme, TWC’nin patentleri isteyerek ihlal ettiğini ve zararların üç katına kadar ödenmesini karara bağladı.
Davanın sonucunu bildiren Bloomberg News’a göre, TWC karara karşı itirazda bulunacak.
Bu dava, VoIP patentleri üzerine SoftBank’a ait Sprint tarafından kablo şirketlerine yapılan birkaç davadan biri. Bu davalardan bir tanesi Comcast’e karşı açılmıştı. Comcast, 2007’de yapılan suçlamalara karşı 2014 yılında yapılan temyiz davasını başarıyla kazandı. Bu karar, temyiz mahkemesi tarafından Ocak ayında onaylandı ancak bir başka davanın önümüzdeki hafta başlaması bekleniyor.
Sprint ayrıca Cox’a karşı bir dava açtı, ancak bu dava Delaware hakimi tarafından reddedildi. Sprint, şu anda devam eden dava ile bu karara itiraz etti.
Sprint, 2007’de Vonage‘a da meydan okudu ve 80 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı. 2008’de de Paetec‘den açıklanmayan bir miktar kazandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ