Akıllı Gündem

Tim Cook Amerika başkanlığına aday olabilir

2020 ABD başkanlık seçimlerinde Facebook’un patronu Zuckerberg’in rakibi Apple’ın CEO’su Tim Cook olabilir!

ABD’nin tartışmalı başkanı Trump’ın gitmesine daha yıllar varken şimdiden aday isimleri öne çıkıyor. 2020’de yapılacak ilk seçimlerde öne çıkan adaylar ise teknoloji sektöründen. Belkide Trump’tan sonra ABD’nin yeni başkanı, teknoloji devlerinden birisinin CEO’su olabilir. Bir süre Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in 2020 seçimlerinde Amerikan başkanlığına adaylığını koyacağı dedikodularından sonra, şimdi de Tim Cook’un adaylığı konuşulmaya başlandı.

Bu hafta yayınlanan Bloomberg Businessweek dergisinin kapağı Apple CEO’su oldu Tim Cook dergiye verdiği ropörtajda, Amerika hakkında düşüncelerini dile getirdi. Röportajına “Amerikalı yoldaşlarım” şeklinde başlasa sırıtmayacak konuşma tarzı, akıllara Cook’un da Amerika başkanlığına oynayabileceği ihtimallerini akla getirdi.

Amerika’nın istihdamı, ve küresel ticaretteki rolü açısından Apple’ın rolüne değinen Cook, kendini sorumlu hissettiğini sıkça vurguladı. Hatta hızını alamayan CEO, Amerika’nın dış pazar vergi uygulamaları hakkında fikirlerini bile açıkladı

Eğitimde ve savaş gazilerinin ihtiyacı olan teknolojilerde Apple’ın öncü şirket olduğuna değinen Cook, eğitimde teknolojik açıdan geri kalmış öğrencilere ulaşmak adına, ilk adımı atan olmak istediklerine de değindi.

Tıpkı Facebook’un CEO’su Zuckerberg gibi, “Şunları yapabilirim, güç bende, yapacağım, çok az kaldı…” konuşmalarının ardından bir icraatlarını göremediğimiz dünyaca ünlü iş adamlarının, almadan vermeyeceklerine sanırım hemfikiriz. Maddi ve manevi doyuma ulaşmış bu adamların, hala daha neyi beklediklerini düşününce akla ilk gelenı kuşkusuz ‘Başkanlık’! Bu büyük teknoloji şirketlerinin, Dünya’yı daha güzel bir yer haline getirmek için çalışmaya başlamaları sanıyorum 2019’u bulacak. Malum seçim kampanyaları falan…

Sizce 2020”de Zucerberg ve Cook başkanlık için kapışır mı? Kapışırsa kim kazanır?

Kaynak: Tamindir

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ