Akıllı Gündem

THY: Hedefimiz Dünyada İlk 10’a, Avrupa’da İlk 3’e Girmek

THY: Hedefimiz Dünyada İlk 10’a, Avrupa’da İlk 3’e Girmek

THY Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Ekşi, Tüm Sivil Havacılar Derneği ve İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen, “Havacılık Yönetimi” Sempozyumu’na katıldı. THY’nin tarihsel gelişiminden bahseden Ekşi, “THY 1933’te kuruldu. İlk kurulduğunda sadece 5 uçakla 4 noktaya uçuş sağlanabiliyordu. Bugün THY, Türkiye’de her yere dünyada ise birçok yere uçuş sağlayabiliyor” dedi.

THY CEO’su Bilal Ekşi, dünya gelirleri açısından THY’nin dünyada 13’üncü olduğunu, Avrupa’da ise ilk 5’te yer aldığını söyledi ve 2023 hedeflerini açıkladı. Ekşi şunları söyledi:
“Türkiye’nin dünyanın en gelişmiş 17’nci ülkesi olduğunu düşünürsek bu büyük gurur verici bir olay. Hedefimiz 2023’e kadar dünyada ilk 10’a, Avrupa’da ilk 3’e girmek.”

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ