Akıllı Gündem

Tesla’nın iflas ettiğini açıkladı

Tesla’nın iflas ettiğini açıkladı

Elektrikli otomobillerinin öncüsü Tesla’nın mali durumu son birkaç gündür gündemden düşmüyor. Dünyaca ünlü şirketin iflas ettiği dedikodusu dalga dalga yayılıyor. Buna gerekçe olarak ise uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in Tesla’nın kredi notunu düşürmesi sonrası şirketin hisseleri hızla değer kaybetmesi gösterilmişti. Şirketin kurucusu Elon Musk ise bu söylentilere kayıtsız kalmadı ve  Tesla’nın iflas ettiğine dair bir haber paylaştı…

Tesla ile elektrikli otomobil üreten, SpaceX ile uzay seyahatlerinin seyrini değiştirmeye çalışan ve Hyperloop ile toplu taşımada çığır açmayı planlayan Elon Musk, Tesla’nın batacağı yönünde basında çıkan haberleri ti’ye aldı.

Musk, Tesla’nın iflas ettiğine dair bir haber paylaşarak takipçilerine 1 Nisan şakası yaptı.

Musk yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Sermaye toplamak için gerçekleştirdiği yoğun çabaların ardından, son çare olarak yoğun bir Paskalya Yumurtası satışı gerçekleştirmişti, Tesla’nın tamamen iflas ettiğini bildirmekten ötürü üzüntü duyuyoruz. Öylesine iflas etti ki, inanamazsınız.”

Her ne kadar Musk şimdilik şaka yapıyor gibi gözükse de elektrikli araç üreticisi Tesla’nın üretim kanadındaki sorunları giderememesi şirketin hızla değer kaybetmesine neden oluyor.

35 bin dolardan başlayan aracın üretim hedeflerine ulaşılamaması, şirketin sürekli para harcamasına neden oluyor. Şirket son 4 yıl içinde 8 milyar dolar para harcadı.

Ayrıca Tesla’nın önümüzdeki bir yıl içinde vadesi gelen 1 milyar dolar değerinde bono ödemesi var.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ