Akıllı Gündem

Tesla sürücüsü tek şarjla 1,000 km rekoru kırdı

İtalyan Tesla sahipleri bir araya gelerek Model S P100D ile tek şarjda 1,078 km yol kat ederek iki rekora birden imza attı.

Tesla sürücüsü tek şarjla 1,000 km rekoru kırdı

Şu aralar Tesla sahipleri başta olmak üzere elektrikli otomobil meraklıları arasında en popüler olan konu tek şarjla ne kadar uzun yol kat edilebileceği. Tesla Model S P100D elektrikli aracın resmi menzili 500 km olarak gösterildi. Ancak bu durum dur/kalk sıklığı, hız değişimleri gibi faktörlere bağlı olarak belirlendi. Peki bu aracın menzili ne kadar uzatılabilir?

Bu sorunun cevabını arayan İtalyan Tesla sahipleri cevabı bulmakla kalmayıp aynı zamanda bir rekora imza attı. Tesla Model S P100D ile yola çıkan takım tek şarjla 1,078 km yol yapmayı başardılar. Böylelikle daha önceki uzun mesafe rekorunu 170 km ile kırmakla kalmayıp, aynı zamanda bir elektrikli üretim aracıyla tek şarjda 1,000 km’nin üzerinde mesafe kat etme konusunda da bir ilke imza attılar.

Bu rekoru gerçekleştirmek İtalyan takımın tam 29 saatini aldı. Çünkü menzili maksimuma çıkarabilmek için sadece saatte 40 km hızla ilerlediler. Yol boyunca klimayı kullanmayan takım mümkün olduğu kadar düzgün bir sürüş için otomatik pilottan da faydalandılar.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ