Akıllı Gündem

“Tesla iflas etti” dedi, ortalığı karıştırdı

Elon Musk `Tesla iflas etti’ diyerek 1 Nisan şakası yaptı.

“Tesla iflas etti” dedi, ortalığı karıştırdı

Elon Musk `Tesla iflas etti’ diyerek 1 Nisan şakası yaptı.

Tesla Inc. hisseleri Mart’ta son yedi yılın en kötü ayını geçirirken ve şirket Model X sürücüsünün otopilot uygulamasını kullanırken bir kazada öldüğünü henüz duyurmuşken, Elon Musk Tesla’nın iflas ettiğini belirten bir 1 Nisan Şakası tweeti attı.

Tesla CEO’su Musk paylaştığı tweette “Fon bulmak için yoğun çabalara ve Paskalya’da son satış girişimlerimize rağmen Tesla’nın tamamen iflas ettiğini duyurduğumuz için üzgünüz” diyerek 1 Nisan şakası yaptı. Bu tweetin ardından Musk kendi fotoğrafıyla birlikte “Elon “Teslaquilla” şişeleri arasında bayılmış halde bulundu. Kurumuş gözyaşlarının izleri hala yanaklarındaydı” diyerek şakasına devam etti. 

Tesla hisseleri, Mart’ta yüzde 22 düşüşle, Aralık 2010’da işlem görmeye başlamasından bu yana en sert aylık gerilemeyi yaşadı. Moody’s geçen hafta Tesla’nın yatırım yapılabilir seviyesinin altındaki kredi notunu daha da düşürmüş şirketin yakında 2 milyar dolardan fazla bulması gerektiğini belirtmişti. Not düşüşünün ardından Tesla tahvilleri tüm zamanların en düşüğüne geriledi. 

 

Kaynak: businessht.com.tr

Bu içerik businessht.com.tr sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ