Akıllı Gündem

TEOG 2. nakil sonuçları için tıklayın

MEB, TEOG 2. nakil sonuçları açıklandı. TEOG 2. nakil sonuçları sayfamızda.

TEOG 2. nakil sonuçları için tıklayın

Milli Eğitim Bakanlığı ortaöğretim yerleştirmeye esas ikinci nakil başvuru sonuçları açıklandı. Yerleştirmeye esas sonuçlar olarak twitter’dan açıklama yapan bakanlık, sonuçların açıklanmasından sonra son başvuruları almaya başlayacak. Ortaöğretim kurumlarına geçiş yapanlar için kayıt işlemleri nasıl olacak sorusuna bakanlık yayımladığı kılavuz üzerinden açıklık getirdi.

TEOG 2. nakil sonuçları için tıklayın

 

Kayıt işlemleri nasıl olacak?

Bakanlık yayımladığı kılavuzda kayıt işlemlerinin nasıl yapılacağını açıkladı. Buna göre;

Ortaöğretimi kurumlarına atanan öğrenci kayıt işlemleri yerleştirme işlemleri ve esaslarına göre sistem üzerinden otomatik olarak yapılacaktır. Pansiyonlu okulları kazanarak kayıtlarını yaptıran ve yatılı olarak öğrenim görmek isteyen öğrencilerden yatılı okuma şartlarını taşıyanlara, cinsiyetine uygun pansiyon bulunması hâlinde, yatılılık kontenjanı çerçevesinde Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Resmi Okullarda Yatılılık, Bursluluk, Sosyal Yardımlar ve Okul Pansiyonları Yönetmeliği hükümleri gereğince yatılı olarak öğrenim görme imkânı sağlanır. Mesleki eğitim merkezlerine yerleştirilen öğrenciler çıraklık eğitimine başlayacakları iş yerleri ile yerleştirildikleri tarihten itibaren en geç 2 ay içinde sözleşme imzalayacaklardır.

Bakanlık sözleşme üzerinden uyarıyor

Sözleşme imzalamayanların kayıtları silinerek açık öğretim kurumlarına yönlendirilecektir. Pansiyonlarda paralı yatılı kalmak isteyen öğrenciler ise kontenjanlar ölçüsünde paralı yatılı kalabileceklerdir. Açık Ortaöğretim Kurumlarına yerleştirilen öğrenciler, kesin kayıtlarını yaptırmak üzere 15 Eylül 2017 tarihi mesai bitimine kadar Açık Ortaöğretim Kurumları irtibat bürolarına başvurmaları gerekmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ