Akıllı Gündem

Teknoloji ve Dijital Dönüşüm Zirvesi Smart Future Expo 14 Kasım’da Başıyor

Türkiye’nin en büyük teknoloji ve dijital dönüşüm etkinliği Smart Future Expo, “Dönüşerek Daha Güçlüyüz” sloganıyla 14 – 15 Kasım 2018 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği’nin (ASKON) düzenlediği zirvede yapay zeka, bulut bilişim, IoT ve büyük veri gibi geleceğin dünyasını şekillendiren teknolojiler konuşulacak.

Teknoloji ve Dijital Dönüşüm Zirvesi Smart Future Expo 14 Kasım’da Başıyor

Türkiye’nin en büyük teknoloji ve dijital dönüşüm etkinliği Smart Future Expo 2018 Akıllı Teknolojiler Zirve ve Sergisi, 14 – 15 Kasım 2018 tarihleri arasında “Dönüşerek Daha Güçlüyüz” sloganıyla İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) tarafından organize edilen Smart Future Expo’da, geleceğin akıllı teknolojileri ve bu teknolojilerin ülkemizin şehirleri ve sanayisine getirdiği yeni yaklaşımlar ele alınacak. Zirve, saat 09:15’te yapılacak açılış konuşmaları ile başlayacak.

Smart Future Expo’nun bu yılki ana konuşmacıları ise UiPath Türkiye Genel Müdürü Tansu Yeğen, Accenture Avrupa ve Latin Amerika, Enerji, Kamu Hizmetleri, Kimyasal ve Doğal Kaynaklar Direktörü Samuel Linares ve Berlin Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şahin Albayrak olacak. Konuşmacılar arasında Türkiye’nin ilk ve tek sosyal robotu Nely de yer alacak.

Accenture Avrupa ve Latin Amerika, Enerji, Kamu Hizmetleri, Kimyasal ve Doğal Kaynaklar Direktörü Samuel Linares

Geleceğin Akıllı Teknolojileri Smart Future Expo’da

İki gün boyunca eş zamanlı olarak iki konferans salonunda devam edecek oturumlarda 100’den fazla konuşmacı, Sanayinin Dönüşümü, Akıllı Şehir ve Yapı ile Girişimcilik temalarında bilişim, yazılım, otomasyon, elektronik ve şehircilik başta olmak üzere gelişen IoT, yapay zeka, bulut bilişim ve büyük veri gibi geleceğin dünyasını şekillendiren akıllı teknolojileri konuşacak.

UiPath Türkiye Genel Müdürü Tansu Yeğen

Konuşmacılardan Biri Sosyal Robot Nely

Türk mühendisler tarafından geliştirilen ve Nely adı verilen robot, sosyal özellikleriyle kullanıcıları tanıyor ve yanıt veriyor. Sahip olduğu teknolojilerle yabancı rakiplerinin önüne geçen Nely, yüz tanıma, ses tanıma, duygu analizi sistemlerine sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Kendine ait duyguları ve durumlara yaklaşım biçimi olan Nely, cinsiyete ve yaşa göre farklı tepkiler verebiliyor. Havalimanları, banka şubeleri, fuarlar, hastaneler, okullar ve otellerde kullanılabilecek sosyal robot Nely, tüm bu özelliklerini Smart Future Expo’da katılımcılara sergileyecek. Fuarda robotların hayatımızda nasıl yer alacağını 15 dakika boyunca anlatacak olan Nely, moderatörlerin sorduğu soruları da cevaplayacak.

Berlin Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şahin Albayrak

En İnovatif Projeler Kıyasıya Yarışacak

Türkiye’nin teknolojideki gücünü temsil eden Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği’nin (TET), yüksek katma değerli ihracatı teşvik etmek amacıyla 7.’sini düzenlediği Proje Baharı ile, elektrik elektronik ve bilişim sektörünün yüksek katma değerli üretim yapabilmesi, ihracatının sürdürülebilir kılınması, üniversite – sanayi işbirliği kültürünün yaygınlaştırılması amacı ile AR-GE projesi yapmak isteyen sanayi kuruluşlarının temsilcileri, üniversiteler, AR-GE kuruluşları ve teknopark çalışanları ile araştırmacıları bir araya getirerek aralarındaki iletişimi artırmak, AR-GE destek programlarına başvurulmasına destek olmak, sanayii ihtiyaçları ile buluşmaya katkı sağlayacak ortak proje önerilerinin oluşturulması hedefleniyor.

Smart Future Mobil Uygulaması Yayında

Smart Future Expo’nun Android ve iOS uyumlu mobil uygulaması uygulama marketlerinde yerini aldı. 100’den fazla ismin 2 gün boyunca farklı salonlarda konuşacağı etkinlikte katılımcılar, mobil uygulama üzerinden güncel programa ve etkinlikle ilgili detaylı duyurulara ulaşabilecek.

Bu Alandaki En Kapsamlı Organizasyon

ASKON tarafından düzenlenen ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı başta olmak üzere İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), İstanbul Ticaret Odası (İTO), Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu (MAKFED), Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği (ENOSAD), Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği (TET) ve Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) tarafından desteklenen Smart Future Expo 2018 sektör lideri firmaların işbirliği ile akıllı gelecek ekosistemini kurgulamayı hedefliyor.

Smart Future Expo Zirve ve Sergisi, geleceğin teknoloji üreticileri ve hizmet sağlayıcılarının Türkiye’deki sanayici, iş dünyası temsilcileri ve yerel yöneticileriyle buluşması için planlanan en kapsamlı organizasyon olma özelliğini taşıyor. İlki 6 – 7 Eylül 2017 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen organizasyona, birçok farklı sektör ve bölgeden 130 kurum ve kuruluş katılım göstermiş ve etkinlik 6.000’in üzerinde profesyonel tarafından ziyaret edilmişti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ