Akıllı Gündem

Tekfen Holding Yönetim Kurulu’na Giren 4’üncü Kadın Gülsüm Azeri Oldu

Tekfen Holding Yönetim Kurulu’na Giren 4’üncü Kadın Gülsüm Azeri Oldu

Tekfen Holding Olağan Genel Kurulu’nda, Gülsüm Azeri’nin yönetim kuruluna girmesiyle, 11 kişilik kurulda kadın sayısı 4’e, böylece yönetim kurulunda kadın temsiliyet oranı yüzde 36’ya yükseldi. Tekfen’in de aralarında bulunduğu BIST 100’de yer alan şirketlerdeki kadın yönetici oranı ise ortalama yüzde 14,6′.

Dün gerçekleştirilen Tekfen Holding Olağan Genel Kurulu’nda yeni yönetim kurulu belirlendi. 11 kişilik yönetim kurulana bağımsız üye sıfatıyla giren Gülsüm Azeri; kuruldaki 4’üncü kadın üye oldu. Şirket bu şekilde, yeni yönetim kurulu yapısı ile Tekfen ve TÜSİAD kurucularından Feyyaz Berker’in TÜSİAD bünyesinde kadınların üyeliği ve yönetimde yer alması konusundaki çabalarına yönelik mirasına da sahip çıkmış oldu.
BIST oranını katladı.

Tekfen, 11 kişilik yönetim kurulunda 4 kadın üye bulunmasıyla, üst yönetim düzeyinde yüzde 36’lık kadın yönetici oranına ulaştı. Bu oran, BIST 100’de yer alan şirketlerdeki ortalama yüzde 14,6’lık oranı da önemli ölçüde aşmış oldu. Konuyla ilgili değerlendirme yapan Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gigin, “Tekfen olarak, her alan ve seviyede toplumsal cinsiyet dengesinin iyileştirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Her ne kadar ana faaliyet alanlarımız olan sanayi ve altyapı müteahhitliği ile tarımsal sanayide kadın istihdam oranları diğer sektörlere göre düşük olsa da, bünyemizde daha çok kadın ve özellikle kadın mühendis katma çabamız devam edecek.” dedi.

Tekfen Holding’in 3 bağımsız kadın yönetim kurulu üyesi Kurumsal Yönetim, Denetim ve Ücret Komiteleri’nde görev almaktadır.
Yeni göreve gelen yönetim kurulu ise şöyle:

Murat GİGİN
Yönetim Kurulu Başkanı
Cansevil AKÇAĞLILAR
Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Ali Nihat GÖKYİĞİT
Yönetim Kurulu Üyesi
Doç. Dr. Ahmet İPEKÇİ
Yönetim Kurulu Üyesi
Dr. Ercan KUMCU
Yönetim Kurulu Üyesi
Sinan K. UZAN
Yönetim Kurulu Üyesi
Prof. Dr. Çelik KURTOĞLU
Yönetim Kurulu Üyesi
Çiğdem TÜZÜN
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
Zeekeriya YILDIRIM
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
Neriman ÜLSEVER
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi
Gülsüm AZERİ
Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ