Akıllı Gündem

Paul Doany: Suudi Telekom’un borcu hissedarların problemi

Türk Telekom CEO’su Paul Doany, bir gurup gazeteci ile yaptığı toplantıda Suudi Telekom’un borcu hakkında açıklamada bulundu.

Paul Doany: Suudi Telekom’un borcu hissedarların problemi

Türk Telekom CEO’su Paul Doany, “Dünya Bilgi Toplumu Zirvesi 2017’ (WSIS) için gittiği Cenevre’de, bir gurup gazeteci ile gündemde olan Suudi Telekom’un borcu hakkında soruları cevaplandırdı. Habertürk’ten Güntay Şimşek, Paul Doany’nin açıklamasını köşesinde yazdı.

Doany, toplantıda Suudi Telekom’un borcu ile ilgili şu açıklamayı yapmış: “Suudi Telekom, aralık ayından beri bu konu üzerine çalışıyor ve geçenlerde yeni bir teklif üzerinde çalışmaya başladılar. Bugün şirket değerimiz 6.3 milyar dolar. OTAŞ’ın ödemesi gereken borç miktarı ise 4.3 milyar dolar civarında. Bu yılın sonuna kadar bu rakamlar hakkında endişelenmiyorum. Önümüzdeki senenin sonuna kadar daha pozitif bir gelişme olacak, yeni adımlar atılıyor ve bu adımlar gösteriyor ki gelecekte şirketin değeri daha iyi olacak. Bu gelişmelerin ve iyileşmelerin sonucunu önümüzdeki 3 yıl içinde şirket değerinde görmeye başlayacağımızı düşünüyorum. Bu hisseleri kim alırsa alsın çok değerli hisselere sahip olmuş olacak ve çok mutlu olacak.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ