Akıllı Gündem

Süsleme ışıkları Wi-Fi genişbant hızını düşürüyor

Süsleme ışıkları Wi-Fi genişbant hızını düşürüyor

Kablosuz ağlar genellikle doğru bir şekilde kurulmuyor ya da bebek monitörleri, mikrodalga fırınlar ve hatta süsleme ışıkları gibi diğer elektronik cihazların parazit yapmasıyla düzgün çalışmıyor.

Yeni yılın da yaklaşmasıyla beraber ağaç süslemek için kullandığınız küçük ışıklar internet hızını düşürebilir.
Ofcom’un açıklamasına göre, kablosuz ağlar genellikle doğru bir şekilde kurulmuyor ya da bebek monitörleri, mikrodalga fırınlar ve hatta süsleme ışıkları gibi diğer elektronik cihazların parazit yapmasıyla düzgün çalışmıyor.

6 milyona yakan ev ve ofisin geniş bantbant bağlantısının Wi-Fi’ı test eden yeni uygulamayla geliştirilebileceği öngörülüyor. Tablet ve akıllı telefonlara yönelik olan ücretsiz “Wi-Fi Checker” uygulaması ile evinizdeki internetin sinyal kalitesini kontrol edebilir ve aksaklıklara gidrecek tavsiyeler edinebilirsiniz.

Ofcom’un Başkanı Sharon White: “ Mobil ve genişbant, doğalgaz, elektrik ve suyun yanında en temel 4 servisten biri haline geldi.” dedi. “Ağlardan en faydalı şekilde yararlanmak için kullanıcıların Wi-Fi Checker gibi gerekli araçlara sahip olmaları gerekmektedir.”

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ