Akıllı Gündem

Survivor Sadin Bakır kimdir?

Survivor 2017 kadrosuna yedek takımdan dahil olan Sadin Bakır kimdir? Milli güreşçi Sadin Bakır’ı yakından tanıyalım.

Survivor Sadin Bakır kimdir?

Sadin Bakır, dün gece düzenlenen konseyde Survivor 2017 gönüllüler takımına katıldı. Yedek takımda en çok oyu alarak Survivor 2017 yarışmacısı olmayı hak eden Sadin Bakır, gönüllüler takımında milli yarışmacıların daha az olduğunu belirterek bu takımda yarışmak istediğini belirtti.
Sadin Bakır, yarışmacı olmayı hak etmesinin ardından duygularını şu sözlerle açıkladı: “Hayatım boyunca zor ve Çetin şartlarda mücadele ettim ve bu yarışmanında bana uygun oldugunu düşünerek katılmak istedim. Yeteneklerimi sergileyip başarılarıma bir yenisini daha eklemek istiyorum.Ben kendim de halkın içinden çıktığım ve yarışmaya gönüllü olarak başvurduğum için gönüllüler takımında yer almak istedim. Gönüllüler takımında milli sporcuların az olması nedeniyle bu takımda yarışmak istiyorum.’


Survivor’un yeni yarışmacısı Sadin Bakır, kimdir?

Survivor’da gönüllüler takımında yarışacak Sadin Bakır, Türkiye’nin gururu milli güreşçiler arasında yer alıyor. 1986’da Amasya’da doğan Sadin Bakır, aslen Gaziantep’lidir. Gaziantep Üniversitesi beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümünden mezun olan Bakır, çocukluğundan itibaren güreş sporuyla ilgilenmektedir. Sadin Bakır, güreşin hayatındaki yerini ‘güreş benim için dedelerimden kalan bir mirastır’ şeklinde anlatmaktadır.
2002 yılında Ukrayna’da yapılan yıldızlar Greco Romen güreş Avrupa şampiyonasında Türkiye’ye bir altın madalya kazandıran Sadin Bakır, 2005 yılında Litvanya’da yapılan gençler dünya güreş şampiyonasında da bronz madalya almıştır. 8 yıldır beden eğitimi öğretmenliği yapan Bakır, İBB Spor Kulübü’nde antrenörlük yapmaktadır. Sadin Bakır, aktif spor hayatına yağlı pehlivan gureşçisi olarak devam ettirmektedir.
Sadin Bakır, Survivor’a katılma amacını: ‘Çünkü hayatım boyunca zor ve Çetin şartlarda mücadele ettim ve bu yarışmanında bana uygun oldugunu düşünerek katılmak istedim. Yeteneklerimi sergileyip başarılarıma bir yenisini daha eklemek istiyorum.’ şeklinde anlatmıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ