Akıllı Gündem

‘Süper Teşvik Paketi’nden faydalanacak firmalar açıklandı

‘Süper Teşvik Paketi’nden faydalanacak firmalar açıklandı

Investing.com – Geçen hafta ‘Süper Teşvik Paketi’ olarak belirtilen Proje Bazlı Teşvik Sistemi Tanıtımı ve 2017’de Hazırlıkları Tamamlanan Yatırımlara Teşvik Belgesi Dağıtım Töreni, saat 14.00’te Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Proje bazlı teşvik sisteminden yararlanarak 130 milyar lira teşvik belgesi alan 23 yatırıma 10 yıla kadar sigorta primi işveren hissesi desteği verilmesi, gümrük vergisi muafiyeti, KDV istisnası, 10 yıl süreyle gelir vergisi stopajı desteği sağlanması planlanıyordu.

Önceki dakikalarda teşvik paketinden yararlanacak isimlerin çoğu açıklandı ve paketin tutarı da artırıldı. Proje bazlı teşvikte 19 firmaya 135 milyar TL teşvik verileceği açıklandı ve teşvik belgesi alan firmalar:

ALVI MEDICA, ASSAN, ATAYURT, BMC, CFS, DOW-AKSA, EKORE, ERSAN, SASA, İPEK MOBİLYA, MOST MAKİNE, SİİRT BAKIR, VESTEL, SÜTAŞ, TOSYALI, METCAP ENERJİ, TUSAŞ, OYAK-RENAULT, YILDIZ METALURJİ.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ