Akıllı Gündem

Super New Tab kaldırma ve temizleme nasıl yapılır

Super New Tab nasıl silinir? Super New Tab nasıl kaldırılır? Chrome, Firefox ve Explorer’dan Super New Tab kaldırma nasıl yapılır? Super New Tab zararlı eklentisini kaldırma ve temizleme işlemi resimli anlatımı.

Super New Tab kaldırma ve temizleme nasıl yapılır

Son zamanlarda Chrome, explorer ve Firefox web tarayıcıları zararlı eklenti ve uzantılar nedeniyle, kullanılamaz hale geliyor. Bu zararlı uzantılar ana sayfa ve arama motorlarını ele geçirdikleri gibi reklam, pop-up sayfalar açma gibi bilgisayarın güvenliğini bozacak işlerede imza atıyorlar. Kullanıcıların başına bela zararlı eklentilerden bir tanesi de Super New Tab isimli eklenti. Özellikle Chrome web tarayıcısına bulaşan eklentiyi kaldırmak bazı kullanıcılar için işkence olabiliyor. Hatta bu işlem format atmaya kadar gidiyor. Sizinde bilgisayarınıza Super New Tab eklentisi bulaştıysa, aşağıdaki adımları uygulayarak bilgisayarınıza format atmadan sorunu çözebilirsiniz.

Ancak işlemlere başlamadan önce Gizli Klasörleri Göster’ seçeneğini aktif etmelisiniz. ‘Gizli Klasörleri Göster’i aktif etmek için bilgisayarınızda Başlat > Denetim Masası > Görünüm ve Kişiselleştirme > Klasör Seçenekleri‘nde Gizli Dosya ve Klasörleri göster seçeneğini tıklayarak aktif ediyoruz.

 

Super New Tab kaldırma, temizleme işleminin yapılması

1- Masaüstünden Bilgisayarım simgesine tıklayın ve açın

2- Açılan pencerede C:\\ sürücünde Windows klasörünü çift tıklayın.

3- Açılan pencerede System32 klasörünü çift tıklayın. (Artık adres çubuğunda C:\\Windows\\System32 adresi görünecektir.)

4- Açılan System32 klasöründe GroupPolicy klasörünü bulun. Eğer bu klasör görünmüyorsa klasör gizli demektir. Girişte anlattığımız Gizli Dosya ve Klasörleri göster seçeneğini tıklama adımını yaparak gizli klasörleri gösterin. GroupPolicy klasörü görünecektir.

5- GroupPolicy klasörünü tamamen silin

Artık Super New Tab zararlı eklentisinden kurtuldunuz.. Bilgisayarınızda başka zararlı yazılımların olduğunu kontrol etmek ve silmek için Malwarebytes anti-malware programını buradan indirin ve bilgisayarınızı taratın. ( Free version download seçeneğinden ücretsiz indirebilirsiniz)

AdwCleaner ile virüs ve anasayfa tarayıcı temizleme

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Görkem dedi ki:

  çok teşekkürler illetten kurtuldum sizin sayenizde
  gizli uygulamaları gizliden çıkarmayı bilmediğim için……

 2. BERDAN dedi ki:

  abi silinmedi yine ya

 3. abdullah dedi ki:

  aynen gene silinmedi ne yapalım usta

 4. ömür dedi ki:

  maalesef yine silinmedi

BİR YORUM YAZ