Akıllı Gündem

Steve Jobs’un iş başvuru formuna rekor fiyat

Apple’ın efsanevi CEO’su Steve Jobs’un iş başvuru formu için beklenenden üç kat daha fazla para verildi

Steve Jobs’un iş başvuru formuna rekor fiyat

Apple’ın efsanevi CEO’su Steve Jobs’un iş başvuru formu için beklenenden üç kat daha fazla para verildi

Apple’ın 2011 yılında kanserden hayatını kaybeden CEO’su Steve Jobs’un 1973 yılında doldurduğu bir iş başvuru formu 174 bin 757 dolara satıldı.

Formun adres kısmında mezun olduğu üniversite Reed Koleji’ni yazan Jobs, telefonunun olmadığını, bilgisayar ve hesaplama konusunda becerilerinin olduğunu, elektronik teknisyenliği ile tasarım mühendisliği alanında özel yeteneklerinin bulunduğunu belirtmiş.

İş başvuru formunu doldurduktan kısa bir süre sonra Jobs, şirkete Steve Wozniak tarafından tasarlanan Pong oynunun bir versiyonunu gösterdi ve Atari’de teknisyen teknisyen olarak göreve başladı. Bu tarihten yalnızca iki yıl sonra Jobs, Wozniak ve Ronald Wayne, Steve Jobs’un garajında Apple Computer’ı kurdular.

Talebin 50 bin dolar civarında olması beklenirken, bu rakam üç katından fazla bir seviyeyi gördü. Öte yandan 2001 yılında Jobs tarafından imzalanmış bir Mac OS X teknik kılavuzu için düzenlenen açık artırma, 41 bin 806 dolarla sonuçlanmıştı.

 

Kaynak: businessht.com.tr

Bu içerik businessht.com.tr sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ