Akıllı Gündem

Steam nedir? Steam profil resmi nasıl değiştirilir?

Steam profil resmi, Steam profil resmi yapma ve Steam profil resmi değiştirme konularının detaylı bilgilerini yazımızda bulabilirsiniz

Steam nedir? Steam profil resmi nasıl değiştirilir?

En popüler oyun dağıtıcısı olan Steam, oyuncuların en uğrak mekanlarından biri olarak görülmektedir. Her geçen gün kullanıcı kitlesini artıran Steam, yapmış olduğu yenilikler ile daha kullanışlı olmaya devam etmektedir. En güzel Steam profil resmi, Steam profil resmi yapma ve Steam profil resmi değiştirme konularının detaylı bilgilerini yazımızda bulabilirsiniz.

Steam Nedir?

Dünyanın en popüler oyunu olan Steam, 2003 yılında Valve tarafından ortaya çıkmış ve günümüzde ise aktif olarak kullanılmaya devam etmektedir. Binlerce oyunu bünyesine katan Steam, yaptığı indirimleri ile de her zaman gündemde olmayı başarmıştır. Oyuncuların iletişimini oyun içinde buluşmasını sağlayan Steam, Half-Life, CS:GO, Left 4 Dead gibi oyunları da bünyesinde barındırmaktadır.

Steam nedir? Steam profil resmi nasıl değiştirilir?

Steam Profil Resmi

Steam hesabınızı kendi isteğiniz doğrultusunda özel ya da herkese açık yapabilirsiniz. Steam profiliniz herkese açık ise görüntülenmesini istediğiniz bilgilerin ayarlanması ise size kalmış bir durumdur. Steam hesabınızın profil resmini dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Steam profil resminizi değiştirmek oldukça kolaydır. Steam Web portalından veya Steam uygulamasından kolayca değiştirebilirsiniz. Profil fotoğrafı olarak ister kendi resminizi ister manzara resmi koyabilirsiniz. Profil resmi eklemek istemiyorsanız işlemlerinize fotoğrafsız olarak da devam edebilirsiniz. Özelleştirme seçeneklerini dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Tarayıcınızdan Steam’i ziyaret edin. Steam’a ID numaranız ile giriş yapın. Sağ üst kısımda yer alan kullanıcı adı ve açılır menü bölümünden profili görüntüleyi seçin. Profili Görüntüle’yi tıklayarak profil sayfasına giriş yapın ve ardından Düzenle düğmesini tıklayın. Hemen aşağıda yer alan Avatar bölümüne giriş yapın. Dilediğiniz görüntüyü Dosya seç’i tıklayarak seçebilirsiniz. Resmi seçtikten sonra “Yükle” butonunu tıklayarak resmi yükleyin ve birkaç saniye içinde senkronize olacaktır.

Steam profil resminizi steam uygulamasından değiştirmek için de aynı işlemi yapabilirsiniz. Profil resmini değiştirme işlemi bittikten sonra sağ bölümde yer alan Gizlilik ayarlarından bilgilerinizin gösterilip gösterilmeyeceğini seçebilirsiniz.

Steam nedir? Steam profil resmi nasıl değiştirilir?

Steam Profil Resmi Yapma

Steam profil resmi yapmak istiyorsanız, hazır web siteleri ya da sizlerin bulmuş olduğu steam profil resimlerini düzenleyerek Steam profilinizde kullanabilirsiniz. Steam profil resmi boyutu 184×184 olarak kullanabilirsiniz. Daha yüksek bir fotoğrafta Steam’e yükleyebilirsiniz. Kendisi gerekli çözünürlüğe ve boyuta optimize edecektir.

Makalemizde Steam nedir? Steam profil resmi, Steam profil resmi yapma ve Steam profil resmi değiştirme konuları ile ilgili detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Konu hakkında görüş ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ