Akıllı Gündem

Spotify’dan Obama’ya sürpriz iş teklifi

Sekiz yıl süren başkanlığın ardından boşta kalacak olan Barack Obama’ya ilk iş teklifi müzik hizmeti veren Spotify’dan geldi.

ABD başkanlığına veda edecek Barack Obama, bundan sonraki hayatına nasıl devam edecek? Çalışacak mı yoksa emeklilik hayatı mı yaşayacak? Obama hangisine karar verdi bilemeyiz ama online müzik devi Spotify, kendisiyle çalışmak için harekete geçti. Barack Obama’ya ilk iş teklifi müzik hizmeti veren Spotify’dan geldi.

Şirketin CEO’su Daniel Ek, Obama’ya mention yaparak ‘Spotify’da bir işle ilgilendiğini duydum. Bunu gördün mü?’ diyerek Spotify.com’da yer alan bir iş alanının linkini verdi.

İş ilanına göre Spotify ‘Playlist Başkanı’ arıyor. Bu işi alacak kişi yeni playlist fikirleri üretecek. Ancak iş için aranan özellikler dikkat çekici. Çünkü bu işi almak için ‘Saygın bir ülkeyi en az 8 yıl yönetmiş olmak’ kriterine sahip olmak gerekiyor. Ki bu özelliğe haiz Obama gibi az sayıda insan mevcut.

Barack Obama’nın başvurması halinde alınmasına kesin gözüyle bakılan iş için ayırca iyi bir konuşmacı olmak, ekip ruhuna, çalışma etiğine ve Nobel Barış ödülü’ne sahip olmak’ gibi özellikler de aranıyor.

Spotify’ı bu ‘şaka’ yollu iş teklifi yapmaya iten neden ise Obama’nın İsveç’in ABD elçisiyle konuşurken mizah olsun diye Spotify’dan iş teklifi beklediğini açıklaması.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ