Akıllı Gündem

Spotify, ücretli üyelikte Apple Music servisini ikiye katladı

Online müzik servisi Spotify, 60 milyon ücretli üyeye sahip olduğunu açıkladı. Böylece dev müzik platformu, kendisine rakip olarak ortaya çıkan Apple Music’i ikiye katlamış oldu.

Spotify, ücretli üyelikte Apple Music servisini ikiye katladı

Online müzik servislerinin öncüsü Spotify, sektördeki liderliğini sürdürüyor. Apple gibi birçok önemli şirketin adım attığı online müzik alanında, Spotify açıkladığı rakamlar bu başarısını resmileştirdi. Şirket, Spotify Premium kullanan 60 milyon ücretli üyesinin olduğunu açıkladı. Bu da şu anlama geliyor; bu işe para akıtan Apple’ın müzik servisi Apple Music’in tam iki katı bir sayıya eriştikleri anlamına geliyor.

Spotify’ın ülkemizde aylık ücretinin 13.99TL, Apple Music servisinin ise aylık 9.99 TL olduğunu da belirtmemiz gerekiyor. Yurt dışında ise durum değişiyor ve iki servisin de en yüksek üyelik ücreti 9.99 dolar olarak belirlenmiş durumda.

Spotify kullanıcılarına ilk 30 gün ücretsiz deneme sürümü ile birlikte tamamen ücretsiz ama reklamlı bir hizmet sağladığını da hatırlatalım. Apple Music ise 90 günlük deneme süresinin ardından kesinlikle para ödemenizi gerektiriyor.

Spotify’ın Premium servisine üye olduğunuzda ise reklamlardan tamamen kurtuluyor, istediğiniz şarkılar arasında rahatça geçiş yapabiliyor ve her şarkıyı sorunsuzca dinleyebiliyorsunuz.

Son olarak Spotify’ın geçtiğimiz Mart ayında yaptığı açıklamada 50 milyon ücretli üyeye sahip olduğunu belirttiğini, aradan geçen dört aylık sürede üyelerine 10 milyon kişiyi daha katmayı başardığını da belirtelim. Shiftdelete

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ