Akıllı Gündem

Spotify ses mesajı ve müzik keşfi için bir çift uygulama satın alıyor

Spotify ses mesajı ve müzik keşfi için bir çift uygulama satın alıyor

Spotify iki şirketi satın aldı. Biri Spotify’a tam anlamıyla uygun olsa da diğeri o kadar da alakalı değil. İlk satınalma Soundwave. Soundwave, Spotify’ı da içeren çeşitli streaming hizmetlerinde kullanıcıların ne dinlediklerini takip etmelerini sağlayan bir sosyal müzik uygulaması. Kullanıcılar burada birbirlerini takip edebilir, chatleşebilir, şarkı yollayabilir ve trend olan şarkıları görebilirler. Ki tüm bu özelliklerin Spotify’ın verdiği hizmetle çok uyumlu olduğu aşikar.

Anlamakta zorlandığımız satınalma ise Cord Project’in alınması. Daha önce ses mesajına odaklanan iki Googler tarafından uygulamaya konmuş bir hizmet bu. Şirketin amiral gemisi olan ürün Cord. Bu ürün kullanıcılara kısa bir ses videosu yollamaya yarıyor. Basit ve kullanımı kolay bir arayüze sahip (Tüm kontaklarınızın profil fotolarını görüp buna basıyorsunuz ve anında mesaj yollayabiliyorsunuz). 2014 yılında bunu denediğimizde çok etkilenmiştik. Şirket aynı zamanda daha kolay kullanıma sahip olan başka bir uygulamaya da sahip: Shhout! Ayrıca Twitter için ses eklentisi uygulamasına da sahip.

Sptify bu iki satınalma için de gelecek planlarını açıklamadı. Ama bu satınalmalar, ürün satınalma kadar yetenek satınalma da sayılır bir yandan. Spotify yöneticisi Shiva Rajaraman, bu iki satınalmayı son derece yetenekli 2 ekibin Spotify ekibine katılması olarak açıkladı. Bu satınalmaların ayrıca Spotify’ın müzik fanları için çalıştığının göstergesi olduğu vurgulandı. Cord Project’in personeli şimdilik New York ofisinde kalacak. Soundwave satınalımı ise Spotify’ın müşteri deneyimini güçlendirmesi için kullanılacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ