Akıllı Gündem

S&P 100’den fazla analistini kovdu

S&P Global, 100’den fazla analistini işten çıkardı. Aralarında kıdemli ülke notu analistleri de var

S&P 100’den fazla analistini kovdu

S&P Global, 100’den fazla analistini işten çıkardı. Aralarında kıdemli ülke notu analistleri de var

Dünyanın en büyük kredi derecelendirme kuruluşu S&P Global, 100’den fazla analistini işten çıkarırken, en kıdemli ülke notu analistlerinden de en az beşinin görevine son verdi.

Bir kaynağın Reuters’a verdiği bilgiye göre, yeniden yapılanma kapsamında, en az 130 ülkenin kredi notunu derecelendiren yüksek prestijli ülke kredi notu birimi, bankacılık sektörüne odaklanan Finansal Hizmetler iş biriminin altına yerleştirilecek.

İşten çıkarmalar hakkında bilgi sahibi olan kaynak, görevine son verilen en kıdemli çalışanın, küresel ülke notu analisti Moritz Kraemer olduğunu söyledi. 

İşten çıkarılan kıdemli çalışanlar arasında Avrupa, Ortadoğu ve Afrika baş analisti Myriam Fernandez de Heredia Martinez ve Asya-Pasifik ülkelerinden sorumlu Liesl Saldanha da bulunuyor.

Adının açıklanmasını istemeyen bir kaynak, “Ülke notu grubu temelde dağıtıldı… Büyük bir karar. Sektörde lider olarak itibarın oluşturulması 25 yıl almıştı” dedi.

 

Kaynak: businessht.com.tr

Bu içerik businessht.com.tr sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ