Akıllı Gündem

Sony Xperia Z5’te güncellemesi hatalara neden oldu

Sony’nin Xperia Z5 akıllı telefonu için yayınladığı güncelleme hatalara neden oldu. Xperia Z5 kullanıcıları güncelleme sonrası şikayetlerini forumlarda paylaştı.

Sony Xperia Z5’te güncellemesi hatalara neden oldu

Sony, geçtiğimiz gün Xperia Z5, Z4 tablet ve Z3+ için güvenlik iyileştirmeleri içeren yeni bir güncelleme yayınladı. Resmi olarak açıklanmasa da güncellemenin pil ve ses sorunu için düzeltme içerdiği belirtiliyordu. Güncelleme ülkemizdeki cihazlara gelmeye başladı. Güncellemeyi yükleyen Xperia Z5 kullanıcıları bazı sorunlarla karşılaştı. Kullanıcılar şikayetlerini çeşitli forumlarda ve web sitelerinde paylaştı.

 

Xperia Z5 kullanıcılarının problemi nedir? Söz konusu ses sorunu düzeldi mi?

Teknokulis’te yer alan habere göre söz konusu şikayetlerin başında bazı seçeneklerin Türkçe’den İngilizce’ye dönmesi problemi var. Mesela düşük pil uyarısı, ses açma kapama bunlardan bazıları.

Fatih isimli okuyucunun şikayeti ise ekran kilidiyle alakalı. Bahsettiği problem ise tam olarak şu şekilde:

“Fatih: Arkadaşların söyledikleri aynen doğru bazı iletiler ingilizce ama en çok sorun olan nokta ise ekran kilidi. Güç düğmesini sürekli kullanmamam için ekrana çift dokunarak açmayı aktfleştirdim, ekran hassas olduğu için ayrıca desen kilidi var ama güncellemeden sonra ekrana desen gelmeden direkt olarak açılıyor oldu bu da çok büyük bir hata. demek ki yeri geldiğinde bi başkası da telefonumu açabilecek anlamına geliyor adam akıllı bir yazılım bekliyoruz hemde acilen”

İnternette bazı Xperia Z5 kullanıcıları ses sorununun düzeldiğini yazmış.

Xperia Z5 kullanıyor musunuz? Bahsedilen İngilizce menü sorununu yaşadınız mı? Sesteki problem düzeldi mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Teknokulis

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ