Akıllı Gündem

Sony Xperia Z5 ve Z5 Compact Android, Stagefright güvenlik açığına çözüm buldu

Sony Xperia Z5 ve Z5 Compact Android, Stagefright güvenlik açığına çözüm buldu

Sony’nin yeni ileri teknoloji telefonları olan Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact yazılım güncellemesi yaparak Stagefright isimli yetkisiz erişim kazanma programına çare buldu. Dünyanın her yerinde yayılmaya başlayan ve tüm telefonlar için geçerli olan bu güncellemenin boyutu 281 MB ve yapı numarası 32.0.A.6.152.
Sony değişim günlüğüyle alakalı resmi bir açıklama henüz yapmasa da birçok kullanıcı bu yeni güncellemenin kayda değer gelişmelerle beraber geldiğini belirtti. Söylenenlere göre kamera çok daha hızlı açılıyor, parmak izi sensoru daha hassas çalışıyor. Ayrıca cihazın tamamen daha gelişmiş bir performansla çalıştığı da iddialar arasında.
Eğer Sony Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact kullanıyorsanız çok yakın bir zamanda bu yeni güncelleme size de gelecektir. Ayrıca güncellemelerin cihazınıza gelmesini beklemektense Sony’nin PC uygulamasından kontrol etmek her zaman daha sağlıklı gibi duruyor.
Geçenlerde Amazon yoluyla ABD’de de satışa sunulan Sony Xperia Z5 Compact’ın uluslararası modeli de önümüzdeki haftalarda güncelleme yapacaktır. Takipte kalın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ