Akıllı Gündem

Sony sınırsız çözüm seçeneğiyle ISE 2019’da

Sony, eğitim ve iş yeri ortamlarının geleceğini dönüştürme konusundaki vizyonunu ve son yeniliklerini tanıtıyor

Sony sınırsız çözüm seçeneğiyle ISE 2019’da

Sony, 5-8 Şubat tarihlerinde Amsterdam’da düzenlenen ISE 2019’a, eğitim ve işletme ortamlarında iş birliğine ilham vermek, verimliliği geliştirmek ve ilgiyi canlı tutan eşsiz deneyimler oluşturmak için tasarlanan en yeni AV ve BT çözümlerini sergileyerek dönüyor.

Sony Profesyonel Çözümler Avrupa İşletme ve Eğitim Çözümleri Başkanı Damien Weissenburger etkinlik hakkında şunları söyledi: “ISE katılımcılarına yeni nesil Edge Analytics Appliance çözümümüzü tecrübe etme, yeni projektörlerimizi inceleme ve akıllı bina yeniliklerimizi uygulamalı olarak deneme fırsatı vereceğimiz için çok heyecanlıyız. ISE, bize iş ve eğitim ortamlarının geleceğini birlikte belirlemek için AV iş ortaklarımızla iş birliği yapma ve bilgi paylaşma şansı sunuyor.”

İş ve eğlence amaçlı sınırsız ilgi çekici bir deneyim: Crystal LED ekran sistemi

Sony’nin Avrupa’da gösterilecek en büyük Crystal LED ekran sistemi bu yıl ilgi odağı olacak. Büyüleyici 8K x 4K kenarsız ekranı, eşsiz ölçeklenebilirliği, hassas renk üretimi ve bir milyona birin üzerindeki kontrast oranı ile elde edilen olağanüstü görüntü kalitesi, 180 derecelik görüntüleme açısından her ölçekte ultra gerçekçi içerikler sunuyor.

Crystal LED ekran sistemi; otomotiv tasarımı, mağazalar, şirket lobileri, galeriler, ayrıca tema parkları, oyun/e-spor ve sinema gibi eğlence ortamlarında en üstün çözümü sunuyor.

İlgi çekici video içerikleri oluşturup geliştirin: Edge Analytics Appliance, REA-C1000

İşletme ve eğitim sunumlarında devrim yaratacak, Sony’nin yeni nesil Yapay Zeka (AI) temelli Edge Analytics Appliance çözümü REA-C1000’in lansmanı ISE 2019’da yapılacak. Yeni REA-C1000, makine öğrenimine dayalı AI teknolojisini kullanıyor ve görsel içeriklerin kalitesini iyileştirmek ve dinleyicinin anlayışını pekiştirmek için video içeriklerini otomatik olarak gerçek zamanlı analiz edip anlayabiliyor. İster sunumlarda ister toplantılarda, derslerde veya seminerlerde kullanılsın, Edge Analytics Appliance, konuşmacılarla dinleyiciler arasında daha iyi bir bağlantı kuruyor ve konuşmacılara uzakta olsa bile her tür ortamda her bir dinleyiciye erişme gücü veriyor.

REA-C1000’de, her durumda konuşmacının varlığını pekiştirmek üzere tasarlanmış bir dizi işlev bulunuyor. Eşsiz El Yazısı Çıkarma teknolojisi, konuşmacının siyah/beyaz tahtaya yazdığı metinleri çıkarıp geliştiriyor; yani yazılan karakterler tanınabiliyor ve ardından ayrı bir ekranda gerçek zamanlı olarak konuşmacının üzerine yüzey olarak eklenebiliyor. Bu sayede her dinleyici, jestlerini ve ifadelerini görerek her zaman konuşmacının düşünce sürecini takip edebiliyor ve büyük bir oditoryumun arka sıralarında olsa ya da sunuma uzaktan katılsa dahi hiçbir zaman geride kalmıyor.

Sony’nin görüntü tanıma uzmanları tarafından yıllar süren çalışmalar sonucunda geliştirilen özel mühendisliğin ürünü olan Edge Analytics Appliance, hem PTZ kameralar ve XDCAM video kameralar gibi Sony marka kameralarla hem de HDMI bağlantısı üzerinden masaüstü veya dizüstü cihazlar gibi diğer girişlerle çalışacak şekilde tasarlandı.

REA-C1000’in diğer özellikleri:

  • Chroma key içermeyen CG yüzey
  • PTZ Otomatik Takip
  • Odak Alanı Kırpma
  • Hareketle Yakınlaştırma

1-N20 Sony standının ziyaretçileri, Edge Analytics çözümünün canlı tanıtımını görebilecekler.

Yeni güçlü projektörler için akıllı kurulum: VPL-FHZ75, VPL-FHZ70

Sony, son teknoloji ürünü lazer projektör ürünlerine ekleme yaparak, ISE 2019’da ayrıca iki yeni kurulum projektörünün de lansmanını yapacak: 6500 lm VPL-FHZ75 ve 5500 lm VPL-FHZ70. Bu kompakt, WUXGA çözünürlüklü lazer projektörler, yeni geliştirilen LCD panel ve süper çözünürlük teknolojisi “Reality Creation” da dahil olmak üzere, Sony’nin lider görüntü teknolojisini uzun ömürlü Z-Phosphor lazer ışık kaynağı ile bir araya getirerek üstün görüntü kalitesi sağlıyor. Bu projektörler, ayrıca optimum ayarları hızla sağlamak için sektörde ilk defa kullanılan “Akıllı Ayar” özelliğini içeriyor ve uzun süre boyunca istikrarlı ve güvenilir çalışma sunuyor.

Akıllı binaların ve iş yeri yönetiminin geleceğini belirlemek: TEOS Çözümleri

Sony, öncü TEOS akıllı bina çözümleri paketinin son güncellemelerini açıkladı. Lansmanından bu yana sistemde yapılan en önemli güncelleme olan TEOS Manage 2.0, işletme ortamındaki işlevlerini ve etkisini genişletmek üzere tasarlanarak büyük bir dönüşüm yaratan yeni özellikler ve kontroller içeriyor.

TEOS ailesindeki son iyileştirmeler:

  • TEOS Manage Universal Employee Uygulaması
  • TEOS Manage Room Control – Yeni Eklenti
  • TEOS Manage – Yeni Genel Toplantı Odası Sensörü

Sony’nin TEOS çözümleri; Siemens, Suzuki ve HL Tech gibi birçok kurumda şimdiden iş yerlerinde büyük dönüşüm yarattı. TEOS portföyü, ses ve sensör gibi güçlü yeni kontrollerle daha akıllı çalışma için iş yerinde eksiksiz iş birliğini ve iş yeri yönetimini destekleyecek şekilde gelişti.

ISE 2019’da ziyaretçiler; bina yönetimi, resepsiyon, oda rezervasyonu ve oda kontrolü çözümlerinin işletme tarzı ortamlarda tanıtılacağı Sony standında TEOS’u çalışır halde görebilecek.

Öğretimde daha yakın iş birliği oluşturmak: Vision Exchange

Sony, öncü interaktif sunum ve aktif öğretim çözümü Vision Exchange 1.2’de, kullanıcı deneyimi/kullanıcı arabirimi iyileştirmeleri, sistem genişletmeleri ve daha geniş “kendi cihazını getir” (BYOD) desteği şeklindeki son geliştirmeleri tanıtacak. Vision Exchange, yeni iş birliği ve aktif öğretim seviyelerini desteklemek üzere tasarlandı ve standa gelen ziyaretçiler, bu çözümün farklı eğitim senaryolarında eğitim ve öğretim ortamını nasıl geliştirebileceğini üniversite tarzı tanıtımlarla ilk elden görebilecekler.

Esnek, ölçeklenebilir, uygun maliyetli bir ağ tabanlı içerik çekimi çözümü: Miris Netcapture

Sony ve ders çekimi çözümü sağlayıcısı UbiCast, Vision Exchange ile sorunsuzca entegre olarak öğretim amaçlı daha ilgi çekici ve interaktif video içerikleri oluşturan, yeni ağ tabanlı ders çekimi çözümü Miris Netcapture’ın lansmanını duyurdu.Vision Exchange, dizüstü bilgisayarlardan, akıllı telefonlardan veya tablet cihazlarından içeriklerin sınıfın önünde paylaşılmasını ve not alınmasını sağlarken, Miris Netcapture da Vision Exchange’den akışı yapılan içerikleri kaydediyor ve düzenlenmek, yönetilmek ve dağıtılmak üzere, sosyal öğretime özel bir video oynatıcı üzerinden UbiCast’in MediaServer video platformuna aktarıyor.

Bu entegrasyon, her odanın kendine özel kayıt cihazlarıyla donatılması ihtiyacını da ortadan kaldırıyor. Bunun yerine Miris Netcapture, sürekli sunucu odasında duruyor ve dinamik olarak gereken sınıfta çekim yapıyor. Ayrıca Miris Netcapture, öğretmenlerin yaptığı sunumu çekmekle kalmayıp aynı zamanda dersi veren öğretmenleri ve öğrencilerin soru ve tepkilerini de aynı anda çekerek son derece esnek ve geleceğe dönük bir çözüm sunuyor.

Sony XDCAM Pocket ve PowerPoint ile Virtual Production önizlemesi

Sony, müşterilerini dinledi ve talep üzerine bulut prodüksiyon hizmeti Virtual Production’ın başarılı lansmanının ardından, çözüme ISE 2019’da ilk defa gösterilecek yeni ek özellikleri ekleme kararı aldı. Virtual Production, işletme ve üniversite etkinliklerinin canlı akış taleplerini karşılamak üzere, Sony’nin XDCAM Pocket mobil uygulaması ile uyumlu olacak. Uygulama, telefonunuzu bulut destekli bir XDCAM video kameraya dönüştürüyor ve İşletme ve Eğitim uzmanlarının yüksek kaliteli içeriklerini doğrudan cep telefonları üzerinden sosyal medyada veya bir web sitesinde yayınlamasını sağlıyor.

İşletme ve Üniversite alanındaki müşteriler için son derece önemli olan bir başka özellik de etkinliklerin canlı akışı sırasında ek materyal kaynağı olarak PowerPoint’i kullanabilme özelliği. Virtual Production, izleyicilerin daha yüksek kaliteli bir deneyim yaşayabilmesi için profesyonellerin akış girişlerinden PowerPoint sunumuna geçmelerini sağlıyor. Bu profesyonel Canlı Akış çözümüyle kullanıcılar, 6 adede kadar kamera akışı arasında geçiş yapabiliyor ve grafikler, logolar ve altyazılar ekleyebiliyor.

Ziyaretçiler ayrıca Sony’nin Wales Trinity Saint David Üniversitesi (UWTSD), Bolton Üniversitesi ve Swansea Üniversitesi gibi yüksek öğretim kurumlarının Vision Exchange, TEOS ve UbiCast çözümleri ile teknoloji destekli eğitim potansiyellerini gerçeğe dönüştürmelerine nasıl yardımcı olduğunu da öğrenebilecek.

5-8 Şubat tarihleri arasında ISE 2019’da 1-N20 Standında en yeni çözümlerini sergiliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ