Akıllı Gündem

Soner Kaya ile Piyasaya Bakış 27.03.2018

Soner Kaya ile Piyasaya Bakış 27.03.2018

Sakin başlayan haftanın ilk gününde FED üyelerinin konuşmaları piyasalara yön verdi. New York FED Başkanı William Dudley dünkü konuşmasında bankalara değinerek
Düzenleme adına bankalara kesilen cezaların daha adil olabilmesi için, Wall Street‘in banka yöneticilerinin maaşlarından kısılması konusunda baskı kurması gerekliliğini
belirtti. Öncesinde konuşan Cleveland FED Başkanı Loretta Mester ise “Parasal Genişlemenin” devamı lehinde görüş bildirerek, finansal dengesizliklerin çözülmesi için parasal genişlemenin kaldırılması yerine başka yöntemler denenmesi gerektiğini söyledi.Kendisine yöneltilen “kademeli faiz artışları ne anlama geliyor?” sorusuna cevaben komite üyelerinin her toplantıda faiz artışı düşünemeyeceği fikri ‘’kademeli ‘’ olarak açıklanıyor dedi.Geçtiğimiz günlerde Atlanta’da konuşan FED Guvernörü Randal Quarles ise ABD ekonomisinin gayet iyi bir performansa sahip olduğunu , işsizliğin düşük olmasına rağmen hane halkı ve toplulukların finansla zorluklarla baş edemediklerini belirtirken para politikasına atıfta bulunmadı.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ