Akıllı Gündem

Şok Marketler’in halka arzı finansal borçların ödenmesinde kullanılacak

Şok Marketler’in halka arzı finansal borçların ödenmesinde kullanılacak

İSTANBUL, 9 Nisan (Reuters) – Yıldız Holding’in iştiraki Şok Marketler’in halka arz büyüklüğü, halka arzı aracılık eden kuruluşun verdiği bilgiye göre en az 2.6 milyar lira olacak.

Halka arzı aracılık eden kuruluşların birinden iletilen bilgiye göre, halka arz kapsamında yapılacak sermaye artırımı ve ortak satışı miktarının daha sonra açıklanacağı ifade edildi.

Halka arz gelirinin “ağırlıklı bölümü” banka kredileri ve diğer borçların ödenmesi için, geri kalan tutar olursa şirketin genel ihtiyaçları için kullanılacak.

Halka arzda BofA Merrill Lynch, Credit Suisse, J.P. Morgan ve Ünlü Menkul Değerler global koordinatör, Citigroup global talep toplayıcı olarak görev alacak. Yurtiçi talep Garanti Yatırım tarafından toplanacak.

 

Şok Marketler, son üç yıl içinde günde ortalama üç, yılda 1000 yeni market açarak 2017 yılını 81 ilde 5.100 mağaza ile sonlandırdı. 2017’de 4 bin kişiye daha ek istihdam sağlayan Şok Marketler’in çalışan sayısı da 24.000’e ulaştı. Türkiye’nin tüm şehirlerinde 2015-2017 arasında yılda ortalama 1.000 yeni mağaza açan Şok Marketler gıda perakendecileri arasında en hızlı büyüyen marka oldu. Şok Marketler’in cirosu aynı dönemde ortalama yüzde 40 büyüdü.

Yıldız Holding bünyesine geçtiği 2011 yılından 2015 yılına kadar satın almalarla, 2015’ten itibaren mağaza açarak organik şekilde büyüyen Şok Marketler, “tek yerden alışveriş” bağlamında müşterisinin günlük ihtiyacının tamamına yakınını karşılıyor.

2015 yılına kadar satın almalarla, 2015 yılı başından itibaren de mağaza açarak organik şekilde büyüyen Şok Marketler, son üç yıldır günde ortalama üç yeni mağaza açıyor ve mağaza ağını müşterilerine daha etkili ulaşabilmek için sürekli ve hızlı biçimde genişletiyor.  Ülke geneline yayılan mağaza ağı, istihdam kapasitesi, dağıtım kanalları ve tedarikçileri ile ekonomiye değer katmaya devam ediyor. Şok Marketler, mağazalarına giren her bir müşterinin zevkli, kaliteli ve hesaplı alışveriş deneyiminden memnun olarak ayrılmasını sağlamaya devam ediyor.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Kaynak: investing.com

Bu içerik investing.com sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ