Akıllı Gündem

Sis Hava Ulaşımını Olumsuz Etkiliyor

Sis Hava Ulaşımını Olumsuz Etkiliyor

İSTANBUL’da sabah saatlerinden itibaren etkili olan sis nedeniyle Atatürk Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanları’nda uçak seferlerinde aksamalar yaşanıyor. Görüş mesafesinin düşmesiyle Atatürk Havalimanı’na 4, Sabiha Gökçen Havalimanı’na ise 20 uçak iniş yapamayarak başka havalimanlarına yönlendirildi.

SABİHA GÖKÇEN’DE UÇUŞLARA SİS ENGELİ
Yoğun sis, Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nda da uçuş trafiğini olumsuz etkiledi. Her iki havalimanında seferlerde gecikmeler yaşanıyor. Atatürk Havalimanı’na inemeyen THY’nin 4 uçağı ile Sabiha Gökçen’e inemeyen 7 uçağı Çorlu, Yenişehir ve Ankara Esenboğa Havalimanlarına yönlendirildi. Öte yandan uçaklar, her iki havalimanına inmek için havada tur attılar. Ayrıca Anadolujet’in 09.00’da planlanan Erzurum, 09.15’de planlanan Samsun ve 09.55’de planlanan Diyarbakır uçuşları da iptal edildi.

BİLAL EKŞİ: İNİŞ VE KALKIŞ KAPASİTELERİ DÜŞTÜ
Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, konuyla ilgili twitter hesabından yaptığı açıklamada “Atatürk Havalimanı ile Sabiha Gökçen Havalimanındaki yoğun sis sebebi ile zorunlu olarak havalimanı iniş kalkış kapasitesi düşmüştür. Bu sebeple seferlerimizde gecikmeler olmaktadır. Saat 10:00 lokal itibariyle görüş mesafesinin normale döneceği beklenmektedir. Tüm ekiplerimiz oluşan bu aksaklığın etkilerini azaltmak ve sizleri güvenle ulaştırmak için gayret etmektedirler. Anlayışınız için teşekkür ederiz.” dedi.

(FOTOĞRAF)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ