Akıllı Gündem

Şimşek’ten büyüme yorumu

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yüzde 7,4’le dört yılın en yüksek seviyede gerçekleşen büyümesini yazılı bir açıklamayla değerlendirdi

Şimşek’ten büyüme yorumu

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yüzde 7,4’le dört yılın en yüksek seviyede gerçekleşen büyümesini yazılı bir açıklamayla değerlendirdi

2017 büyüme verilerini yazılı açıklamayla değerlendiren Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, “2017 yılında Türkiye ekonomisi; OECD, Avrupa Birliği ve G20 ülkeleri arasında en güçlü büyüme performansı gösteren ülkeler içinde yer aldı” dedi. 

Şimşek, yatırımlar ile istihdamın güçlü seyrinin 2018 yılında iç talep yoluyla büyümeyi desteklemeye devam edeceğini öngördü.

2018 yılı ilk çeyreğine yönelik öncü göstergelerin, büyümenin hedeflere uyumlu seyrettiğini gösterdiği değerlendirmesini yapan Başbakan Yardımcısı,  “Avrupa ekonomisindeki kuvvetli görünüm, petrol fiyatlarındaki artış kaynaklı petrol ihracatçısı ticaret ortaklarımızın güçlenen talebi ve turizmdeki toparlanmanın devamı ile önümüzdeki dönemde de dış talebimizin büyümeye olumlu katkı vermesini bekliyoruz” diye konuştu. 

“2017 yılında ulaşılan yüksek büyüme performansı ile birlikte güçlü istihdam artışı hedefimize de ulaştık” ifadelerini kullanan Şimşek, “İstihdamı desteklemeye yönelik attığımız adımlarla önümüzdeki dönemde işsizlik oranında daha düşük seviyeleri görmeyi bekliyoruz” dedi.  

 

 

Kaynak: businessht.com.tr

Bu içerik businessht.com.tr sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ