Akıllı Gündem

Sigorta şirketi yöneticileri hapis cezasından kurtuldu

Sigorta şirketi yöneticileri hapis cezasından kurtuldu

Daha önce bu köşede trafik sigortalarının satışında yaşanan sıkıntılar nedeniyle Hazine Müsteşarlığı’nın trafik poliçesi pazarlayan bütün sigorta şirketlerinin genel müdürleri hakkında suç duyurusunda bulunduğunu aktarmıştır. Yerli, yabancı bütün sigorta şirketlerinin genel müdürleri, savcılık soruşturması, hatta hapis cezası riskiyle karşı karşıya kalmıştı. Şirket genel müdürleri, savunmalarını Hazine Müsteşarlığıma yapmıştı. Ardından da endişeli bekleyiş vardı. Bu endişenin temelinde savcılık soruşturmasının ne yöne evrileceği vardı.

Sonuçta şimdilik bu süreç, dört sigorta şirketine kesilen cezayla noktalanmış görünüyor. Edindiğimiz bilgiye göre. Hazine Müsteşarı Osman Çelik ile İstanbul’da biraraya gelen şirket genel müdürleri, diğer sorunların yanı sıra, bu soruşturmanın akıbetini sordu. Hazine yetkilileri de “4 şirkete ceza verildi, şirket adı zikretmeyeceğiz, onlar da zaten kendilerini biliyorlar. Bu dosya da bu şekilde kapandı” bilgisini iletti.

Yabancı bir şirketin genel müdürü, “Yasalar, uygulamalar, yönetmelikler harfiyen uygulanmalı, uyulmalı. Buna bizim bir itiraz olamaz. Fakat, devletin tarife dayatması da olmaz. Bunu da Hazine’nin anlaması gerekiyor. Böyle bir metot dünyada yok” değerlendirmesini yapıyor.

Kaynak: Ekonomist

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ