Akıllı Gündem

Sevgi Her Engeli Aşar

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’nin Geleneksel Dayanışma balosu Girne’de yapıldı. Gecede sahne alan ünlü sanatçı Eylem misafirleri coşturdu.

Sevgi Her Engeli Aşar

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’nin Geleneksel Dayanışma balosu önceki akşam Girne’de yapıldı. Girne Lords Palace Hotel’de gerçekleştirilen baloda konuşan Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit, gecede hedeflerinin dayanışma balosundan elde edilecek gelirle yeni bir liftli araç almak olduğunu belirterek, gecenin organizasyonuna katkı sağlayan ve katılarak destek veren herkese teşekkür etti. Etkinliğin ana Sponsoru Lords Palace Hotel Grubu adına konuşan Aydoğan Investment Yönetim Kurulu üyesi Olgun Aydıntaş da, sosyal sorumluluk projeleri içinde yer almaya devam edeceklerini vurgulayarak, ülkedeki iş insanlarına da bu tür projelere katkı vermeleri çağrısında bulundu.

Sevgi Her Engeli Aşar

Tatar, “Duyarlılık ve hassasiyet meselesi”

Bakanlar, parti başkanları, milletvekilleri, belediye başkanları ve çok sayıda seçkin davetlinin katıldığı gecede söz alan Başbakan Ersin Tatar, herkesin bir engelli adayı olduğunu belirterek, “sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlamak ve bu konuda duyarlılık göstermek çok önemlidir” dedi. Herkesin bir engelli adayı olduğunu vurgulayan Tatar, engellilerin yaşamlarına dokunmak için durmadan çalışan Günay Kibrit ve ekibini kutlayarak, Kibrit’in yıllardır, engelli bireylere yardım etmek, onları cesaretlendirmek ve yanlarında olmak için yaptığı çalışmaların önemine işaret etti. Kibrit’in bu yöndeki çalışmalarına devam etmesini isteyen Tatar, gecenin gerçekleşmesine katkı veren herkesi kutladı.

Sevgi Her Engeli Aşar

Hilmi, “ Bir yardım köprüsü kurduk”

KKTC’nin Almanya’daki Kültür İşlerinden Sorumlu Fahri Ataşesi ve Almanya’da faaliyetlerini sürdüren Kuzey Kıbrıs’ın Dostları Derneği Başkanı Turgay Hilmi de 1996 yılından itibaren Almanya ile KKTC arasında bir yardım köprüsü kurduklarını belirtti.

Hilmi, bu güne kadar bin 800’ü aşkın tekerlekli sandalye ve engellilerin yaşamını kolaylaştıracak çeşitli liftli araçlarla katkı sağlamaya çalıştıklarını anlattı. Turgay Hilmi konuşmasının ardından, engellilere yaptığı katkılardan dolayı Günay Kibrit’e Kuzey Kıbrıs’ın Dostları Derneği üyeleri olan Jana ve Jens Grosshans’ın katkılarıyla, yeni bir tekerlekli sandalye hediye etti. Gecede daha sonra dayanışma balosunun organizasyonuna sponsor olan ve katkı sağlayanlara teşekkür plaketleri verildi.

H&V ajans Mankenlerinin defilesinin de yer aldığı baloda, açık arttırma ve piyango çekilişi yapıldı. Gecede, sevilen sanatçılar Burçak Güneş ve Eylem sahne aldılar. Türkiye’den gelen Burçak Güneş şarkılarıyla geceye renk kattı.

Sevgi Her Engeli Aşar

Ünlü Sanatçı “Eylem” Sahnede Fırtına Gibi Esti

Sevgi Her Engeli Aşar

Bu özel geceye katkı vermek için Londra’dan gelen pop müziğin ünlü ismi Eylem ise gecenin ilerleyen dakikalarında sahneye çıktı. Gece ile ilgili duygularını sosyal medya hesaplarında paylaşan Eylem, emeği geçenlere teşekkür ederek, herkesin bu tür organizasyonlara elinden geldiğince destek vermesi gerektiğini vurguladı.

Güzelliği ve şarkıları ile büyük ilgi toplayan ünlü pop sanatçısı Eylem, muhteşem sahne performansıyla da konukları coşturdu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ