Akıllı Gündem

Selim Şiper Petrol Ofısi’nin CEO’su oldu

Uzun yıllardır şirketin CEO’luk görevini yürüten Gülsüm Azeri’nin yerine Selim Şiper Petrol Ofısi’nin CEO’su ve yönetim kurulu üyesi olarak atandı.

Selim Şiper Petrol Ofısi’nin CEO’su oldu

2016 yılında 30,8 milyar TL satış geliri elde eden Petrol Ofisi (PO), bin 707 akaryakıt istasyonu, bir madeni yağ fabrikası, dokuz akaryakıt ve üç LPG terminali, 20 havaalanı ikmal ünitesi ve yaklaşık 1,1 milyon metreküpü aşan depolama kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük akaryakıt dağıtım ve madeni yağ şirketlerinden biri. Rekabetin giderek kızıştığı sektörde PO, CEO değişikliğine gitti Uzun yıllardır şirketin CEO’luk görevini yürüten Gülsüm Azeri’nin yerine Selim Şiper Petrol Ofısi’nin CEO’su ve yönetim kurulu üyesi olarak atandı. Petrol Ofısi’nin Vitol Group tarafından devralınmasını takiben ataması yapılan Şiper,

 

Petrol Ofısi’nin iş stratejisinin yeniden yapılanmasını yönetecek ve şirketin sektördeki pozisyonunu güçlendirecek. Şiper, şu anki CEO Gülsüm Azeri’den devralacağı göreve 16 Ekim 2017’de başlayacak. Gülsüm Azeri Petrol Ofısi’nin ana şirketi VIPTurkey Holding B.V’nin üst yönetim kurulunda (Supervisory Board) görev alarak Vitol direktörlerine katılacak.

Türkiye CEO’su ve yönetim kurulu üyesi olduğu SHV Enerji şirketinden Petrol Ofısi’ne geçmeye hazırlanan Şiper, Türkiye’de başarılı bir strateji değişikliğine ve faaliyetlerin çeşitlendirilmesine öncülük etmesinin yanı sıra, Doğu Avrupa ve Asya ülkelerindeki SHV Enerjiye ait birçok şirketin faaliyetlerini de yönetiyordu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ