Akıllı Gündem

Şeker fabrikalarının bilinen tek talibi vazgeçti

Çemaş Döküm, şeker fabrikalarının özelleştirme ihalesine katılmaktan vazgeçti.

Şeker fabrikalarının bilinen tek talibi vazgeçti

Çemaş Döküm, şeker fabrikalarının özelleştirme ihalesine katılmaktan vazgeçti.

Daha önce şeker fabrikaları ihalesi ile ilgilendiğini açıklayan Çemaş Döküm ihaleye katılmama kararı aldı. 

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, yönetim kurulunun Kırşehir Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmesi sürecinde incelenen özelleştirme dökümanı, Kırşehir Şeker Fabrikasında yapılan tam gün bilgilendirme çalışması ve Finans Invest’ten alınan bilgileri değerlendirdiği, bunun sonucunda ihaleye katılmama kararı aldığı duyuruldu. 

 

Gıda ve tarım alanının çok dışında, dökümcülük alanında faaliyet gösteren Çemaş, Şubat ayında Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada döküm ve işleme fabrikalarının kurulu olduğu Kırşehir’de bulunan şeker fabrikasının özelleştirilmesiyle ilgili dosyanın Özelleştirme Dairesi’nden alınması ve fabrikanın satın alınmasına yönelik çalışma yapma konusunda Genel Müdür Hüseyin Özel’in yetkilendirilmesine karar verdiğini belirtmişti.

12 Mart’ta yapılan başka bir açıklama ile Kırşehir Şeker Fabrikası satın alım sürecinde alıcı taraf finansal danışmanı olarak hizmet almak üzere QNB Finansinvest ile anlaşma imzalandığı, aynı gün gerçekleşen fabrika ziyaretine QNB Finansinvest Genel Müdür Yardımcısı İpek Hekimoğlugil Okçular ve bir yöneticisinin de katıldığı belirtildi. 

 

 

Kaynak: businessht.com.tr

Bu içerik businessht.com.tr sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ