Akıllı Gündem

Sarar’da hedef Amerika ve Avrupa

Yurtdışında mağazacılıkta büyümeyi hedeflediklerini belirten Sarar Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar, ilk hedeflerinin Amerika ve Avrupa olduğunu açıkladı. Sarar, önümüzdeki 10 yıl içinde 300 mağazaya ulaşmayı hedefliyor.

Sarar’da hedef Amerika ve Avrupa

Hazır giyimin güçlü markalarından Sarar, 2016 yılını yüzde 14’lük bir büyümeyle kapattı, Böylelikle hedeflerinin yüzde 80 gerçekleştiğini belirten Sarar Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar, 2017’ye ilişkin ise “Öngörülmesi zor bir yıl” tanımlaması yapıyor. Özellikle ülke dışındaki gelişmeler ve dövizin son dönemdeki dalgalanmaları nedeniyle hedef koymanın zorlaştığını ifade eden Sarar, “Ancak yine de 2017 için en az enflasyonun biraz üstünde büyüme hedefleyerek yurt içinde 8, yurt dışında 6 mağaza açmayı planlıyoruz” diyor. Şirket, bu yıl da yatırımlarına devam ederek mevcut işlerini büyütmeye çalışacak,

Sarar, her ne kadar hazır giyimde öne çıkmış bir marka olsa da aslında bir şirketler grubu. Amiral gemisi tekstil olan grubun, otomotiv, otelcilik, AVM ve enerji sektörlerinde de faaliyetleri bulunuyor. Sarar Şirketler Grubu, 5 bin kişilik çalışan kadrosuyla 1 milyar TL’nin üzerinde ciro yaratıyor. Özellikle mağazacılıkta çok güçlü olduklarını belirten Cemalettin Sarar, yurt içinde 172’si kendilerine ait olan toplam 600 satış noktasında müşterilerine ulaştıklarını açıklıyor, Yurt dışındaki pozisyonlarına ilişkin de şöyle konuşuyor:

“Yurt dışında da şirketimize bağlı olmak üzere başta ABD’de 18, Almanya’da 6, toplam 30 mağazamızla birlikte diğer ülkelerde 5 kıtada 55 ülkeye 60’a yakın bayiyle dünyaya Sarar ürünleri pazarlıyor ve satıyoruz.”

Sarar, özellikle yurt dışında mağazacılıkta büyümek istiyor. Öncelikli coğrafyası ise Amerika ve Avrupa. Ancak bu noktada Turquality desteğinin çok önemli bir konumu olduğuna dikkat çeken Cemalettin Sarar, “Bu desteğin devam etmesi durumunda yatırımlarımız daha da fazla olacak. Bu konuda ekonomi yönetiminden destek bekliyoruz” diye konuşuyor.

Sarar, yurt içinde marka satın almaya da sıcak bakıyor. Fırsatları değerlendirebileceklerini belirten Sarar, satma ya da ortaklığın ise hiçbir zaman gündemlerinde olmadığının altını çiziyor,

Sarar’ın gelecek 10 yıllık hedefi de net. Cemalettin Sarar, bu konuda şunları söylüyor: “Gelecek 10 yılda kendi mağaza sayımızı 300’e çıkarmayı hedefliyoruz. Sadece klasik giyim değil özellikli mağazalar açma hedeflerimiz var, bununla ilgili de önemli çalışmalar yapıyoruz.”

 

“ÇALIŞMAK, BENİM YAŞAM ŞEKLİM”

Cemalettin Sarar, sabah 7’de soluğu fabrikada alıyor. Akşam ise en erken 8’de işten çıkıyor. “Buna bir iş veya mesai olarak bakmıyorum, bu benim yaşam şeklim” diyen Sarar, iş dışında seyahat etmekten keyif alıyor. “Seyahat etmeyi, yeni yerler ve insanlar tanımayı, yine işle ilgili olacak ama sektördeki yenilikleri takip etmeyi seviyorum” diyor.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ