Akıllı Gündem

Samsung’un varisi Lee Jae-yong için mahkemeden sürpriz karar

Güney Koreli savcıların tutuklanmasını talep ettiği Samsung’un başkan yardımcısı ve varisi Lee Jae-yong’un, mahkemede aklandı. Güney Kore mahkemesi Lee Jae-yong’un tutuklanmasına gerek olmadığına hükmetti.

Samsung’un varisi Lee Jae-yong için mahkemeden sürpriz karar

Güney Kore’de mahkeme, ülkenin en büyük holding şirketi Samsung Group’un rüşvet skandalından dolayı sortuşturma geçiren başkan yardımcısı ve varisi Lee Jae-yong’un tutuklanmasına gerek olmadığına hükmetti.
Ancak soruşturmayı yürüten özel savcının makamından davanın kapatılmayacağı yolunda gelen açıklama, Lee’nin geçici bir süre için özgür kalabileceğini gösteriyor.
Savcılık Lee’nin tutuklanmasa da, hakkındaki rüşvet verme, zimmetine para geçirme ve yalan ifade verme suçlamalarının devam ettiğini bildirdi.
Lee’nin karıştığı skandal, Güney Kore Cumhurbaşkanı Park Geun-Hye’nin de karıştığı büyük bir skandalın parçası. Güney Kore parlamentosu Park’ın cumhurbaşkanlığından alınmasına karar vermişti. Ancak bu karar anayasa mahkemesinin onaylaması halinde kesinleşecek.
Samsung Group’un en büyük şirketi olan Samsung Electronics 005930.KS dünyanın en büyük akıllı telefon, düz ekran televizyon ve hafıza çipi imalatçısı.

Samsung’un varisi Lee Jae-yong için tutuklama kararı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ