Akıllı Gündem

Samsung’un Harman’ı satın almasına ‘hissedar’ engeli çıktı

Samsung’un 8 milyar dolar karşılığında satın alamaya hazırlandığı ses teknolojileri ve bağlı otomobil çözümleri şirketi Harman’ı satın almasına, şirketin hissedarları itiraz etti.

Samsung’un Harman’ı satın almasına ‘hissedar’ engeli çıktı

Samsung‘un geçtiğimiz haftalarda duyurduğu Harman şirketini satın alma operasyonunda, sürpriz bir gelişme yaşandı. Ses teknolojileri ve bağlı otomobil çözümleri konusunda ürünler piyasaya süren Harman’ın hissedarları bu satışa itiraz etti. Hatırlanacağı üzere iki şirket satış için 8 milyar dolara anlaşmışlardı. Ancak görünen o ki Harman hissedarlarını bu rakam tatmin etmemiş görünüyor. Çünkü bazı hissedarlar Harman’ın piyasa değerinin çok altında satıldığını iddia ediyor. Ayrıca satış için daha yüksek fiyattan “kapıyı açmayan” yönetim kurulunun suçlu olduğunu düşündüklerini dile getiriyor. Bu nedenle hissedarlar, CEO ve yönetim kurulunu şirketi zarara soktukları gerekçesiyle dava etti.
Harman’ın satışının gerçekleşmesi için hissedarlarının çoğunluğunun izin vermesi gerekiyor. Söz konusu davanın nasıl sonuçlanacağı merak edilirken, şirketin satışıyla ilgili oylamanın yılın ilk çeyreğinde hissedarlarla beraber yapılacağını hatırlatalım. Bakalım bu oylamadan nasıl bir sonuç çıkacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ