Akıllı Gündem

Samsung TV’lerde internet ayarları nasıl yapılır

‘Samsung televizyonlarda WiFi kablosuz ve kablolu internet bağlantısı nasıl yapılır. Samsung TV”de IP, DNS ayarları girme nasıl yapılır. Samsung Samart TV WiFi kablosuz ve kablolu internet bağlantı ayarları.

Samsung TV’lerde internet ayarları nasıl yapılır

Samsung”un son dönemde piyasaya sürdüğü Smart TV”lerde bulunan internet özelliği sayesinde televizyon izleme deneyimi farklı bir noktaya taşınıyor. Bu özellik TV kullanıcılarına, sosyal medya platformlarına ulaşmanın yanında, internet üzerinden film ve dizi izleme imkanı sunuyor. Samsung Smart TV”nizden tam olarak faydalanabilmeniz için internet bağlantısına sahip olmanız gerekiyor. Samsung Smart TV”leri kablo ya da Wi-Fi olarak internete bağlayabilirsiniz. Bazı TV modellerinde kablosuz Wi-Fi özelliği bulunmayabilir. Bu özelliğe sahip olmayan TV sahipleri, Samsung USB kablosuz LAN adaptörü satın alarak TV”lerinden kablosuz internete bağlanabilirler.Bu yazımızda size Samsung Smart TV”lerde iki farklı internet bağlantısı yöntemini anlatacağız.

SAMSUNG TV’DE Wi-Fi KABLOSUZ İNTERNET BAĞLANTISI

Öncelikle televizyonunuza bağlı bir LAN internet kablosu olmadığını kontrol edin. İnternet kablosu takılıysa çıkarın. İkinci olarak TV”nizde kablosuz Wi-Fi internet özelliği yok ise USB kablosuz LAN adaptörü satın almanız gerekiyor, bu adaptörü TV”nizin USB1 portuna takın.Uzaktan kumandanızı kullanarak Menü”den Ağ Ayarları (Network Settings) seçeneğine tıklayın

Gelen ekranda bağlantıyı konfigre etmek için Başlat”ı tıklayın

TV”niz kablosuz ağları aramaya başlayacaktır

Kablosuz modeminizi seçerek Sonraki (Next) seçeneğine tıklayınız

Kumandanızın yön tuşlarını kullanarak ekrandaki klavyeden modeminizin şifresini girerek Sonraki (Next)”e tıklayın.

TV”niz kablosuz ağ bağlantısını kontrol edecektir.

Ağ ve internet bağlantınız kurulduğunda iki tarafı yeşil tık işaretli bağlantı kuruldu işareti görülecektir. Kurulumu tamamlamak için Tamam”ı tıklayın.

Artık internete bağlandınız. Samsung TV”nizin tüm özelliklerini kullanabilirsiniz.


SAMSUNG TV’DE KABLOLU BAĞLANTI

Samsung Smart TV”inizi kablolu internet bağlantısına bağlamak için, öncelikle TV”inizin arkasındaki LAN portuna ethernet kablosunu takmanız gerekir. Ardından uzaktan kumandanızın Menü tuşuna basarak, Ağ (Network) ardından Ağ Ayarları”nı (Network Settings) seçiniz.


Bağlantı ayarlarını konfigre etmek için gelen ekranda, Başlat”ı (Start) seçin

TV”niz kablolu internet bağlantısını test edecektir

Modeminiz otomatik olarak IP adresi vermeye ayarlıysa, bağlantınız başarılı bir şekilde kurulacaktır. Tamam”a (OK) basın ekrandan çıkın.

Bağlantı testi başarısız olursa LAN ayarlarını elle girmeniz gerekebilir. Bunun için ekranın sağında gördüğünüz IP Ayarları”nı (IP Settings) seçin.

IP Modu ve Manuel”i seçin Uzaktan kumandanızın tuşlarını kullanarak boşluklara kullandığınız modemin, IP adresi, alt ağ maskesi (Subnet Mask), Ağ geçidi ve DNS sunucusu bilgilerini girin.Bu bilgileri almak için ağ yöneticinize veya internet servis sağlayıcınıza danışabilirsiniz.


Tüm bilgileri girdikten sonra TAMAM”a (OK) basınız.

TV”niz yeniden ağ bağlantısını test eder ve bağlantı kurulduğunda, modem simgesinin iki yanında yeşil onay işaretleri görünür.

Kurulumu tamamlamak için Tamam”ı (OK) seçin.

Artık internete bağlandınız. Samsung TV”nizin tüm özelliklerini kullanabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Şennur dedi ki:

    Benim tvimde network settings diye bir sey yok nasil yapmam gerekiyo

  2. Ömer önol dedi ki:

    Bu dns leri girdiğim zaman bağlanmıyor. Otomatik olarak bağlanıyor. Başka bişi yapmam gerek.

  3. Tahir dedi ki:

    Herşeyi yaptım ama YouTube giremiyorum. Öğle bir menü var mı. Kumanda da basmadığım tuş kalmadı.

BİR YORUM YAZ