Akıllı Gündem

Samsung Onları Değiştiriyor

Samsung Onları Değiştiriyor

Samsung plastik ambalajlarını değiştirme kararı aldı.

Samsung Electronics, bu sene plastik ambalaj malzemelerini kâğıt ve doğal olarak sürdürülebilir diğer maddelerle değiştirmek için karar aldı.

Samsung; mobil telefon, tablet ve giyilebilir ürünleri tutan tepsilerde plastik yerine kâğıt hamurundan kalıplar, aksesuarları saran örtülerde ise doğayla dost malzemeler kullanacak. Samsung ayrıca telefon şarj cihazı tasarımını da yenileyecek. Parlak dış görünümün yerini mat bir kaplama alacak ve plastik koruma filmleri de kaldırılacak. Böylece plastik kullanımı azaltılmış olacak.

Televizyon, buzdolabı, klima ve çamaşır makinesi gibi ev aletleri ile mutfak gereçlerinin yüzeyini korumak için kullanılan plastik ambalajlar da plastik atıklarından geri dönüştürülen malzemeler ve fosil yakıt kaynaklı olmayan nişasta veya şeker kamışı gibi ürünlerden elde edilen biyoplastik ile üretilen ambalajlarla değiştirilecek.

Samsung, döngüsel ekonomi politikası gereği önümüzdeki yıl içinde yalnızca ormancılık girişimleri tarafından onaylanan kâğıt ambalaj malzemelerine geçmek için orta vadeli bir plan uyguluyor. Samsung, 2030 yılına kadar 500 bin ton geri dönüştürülmüş plastik kullanmayı ve atık haline gelen 7,5 milyon ton ürün toplamayı hedefliyor (2009’dan itibaren toplam olarak).
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ