Akıllı Gündem

Samsung kurumsalda özelleştirilmiş hizmetleri sunmayı hedefliyor

Samsung Electronics Türkiye Başkanı Daehyun Kim, Türkiye’deki inovasyon ve teknoloji ekosistemini geliştirmeyi ve sektörel ihtiyaçlara cevap veren özelleştirilmiş hizmetleri kurumsal müşterilerine sunmayı hedeflediklerini açıkladı.

Samsung kurumsalda özelleştirilmiş hizmetleri sunmayı hedefliyor

Samsung Electronics, 1983’ten bu yana Türkiye’de “mobil ve BT cihazlar”, “TV, monitor ve ses sistemleri”, “beyaz eşya”, “hafıza ve depolama” ve “kurumsal müşterilere çözümler” gruplarıyla faaliyet gösteriyor. 2000’li yılların başından itibaren, Türkiye’deki varlığını operasyonlarına ve dağıtım kanallarına yaptığı yatırımlarla güçlendirmeye çalışan şirket, bugün gösterdiği performanstan memnun. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de faaliyet gösterdikleri tüm ürün gruplarında liderliği hedeflediklerini belirten Samsung Electronics Türkiye Başkanı Daehyun Kim, “2016 itibariyle Türkiye’de TV ve akıllı telefon pazarının lideri konumundayız. Beyaz eşya sektöründe ise son 5 yılın en hızlı büyüyen markasıyız” diyor.

Dünya genelinde ekonomik açıdan oldukça zor bir yılı geride bırakırken içinde bulundukları durumu önemli bir başarı olarak değerlendiren Kim, bu başarıyı büyük ölçüde Ar-Ge yatırımlarına borçlu olduklarını söylüyor. Kim, İstanbul’da açtıkları “Samsung inovasyon Merkezi’ne ilişkin, Türkiye’deki inovasyon ve teknoloji ekosistemini geliştirmeyi ve sektörel ihtiyaçlara cevap veren özelleştirilmiş hizmetleri kurumsal müşterilerine sunmayı hedeflediklerini dile getiriyor. “Yaklaşık 6 ay önce Türkiye’de bir iş ortağımızla beraber 3 farklı TV modelinin üretimine başladık. Samsung Electronics olarak ‘Dünyaya ilham Ver, Geleceği Oluştur’ vizyonumuz çerçevesinde çalışmalarımızı hem küresel hem yerel anlamda 2017 yılında da sürdüreceğiz” diyor.

Kim’e göre bu yıl Samsung açısından çok heyecan verici olacak. Hemen her segmentte pazarın genel dinamiklerini değiştirecek, çok yenilikçi ürünleri piyasaya sunacaklarını açıklayan Kim, sözlerine şöyle devam ediyor:

“Tüketici elektroniği ürünlerinin yeniden tanımlanacağı, sanal gerçekliğin hayatımızda daha geniş bir yer edineceği, nesnelerin interneti konseptine ilginin artacağı ve önemli teknolojik gelişmeleri beraberinde getirecek bir yıl bizi bekliyor.”

“KARADENİZ GEZİMİZ UNUTULMAZDI”

Daehyun Kim, günde ortalama 12 saat çalışıyor. İş dışında mutlaka ailesine zaman ayırıyor. Ailesiyle birlikte plan yapmaktan, yeni kültürleri ve yeni yerleri keşfetmekten keyif aldıklarını söyleyen Kim, “Türkiye bu konuda sonsuz olanaklar bulabileceğimiz büyüleyici bir ülke. Keşfedecek çok fazla yer var. Örneğin, Karadeniz gezimiz unutulmazdı” diyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ