Akıllı Gündem

Samsung, iPhone 8’lerin OLED ekranını üretmeye başlıyor

Teknoloji devi Apple, yeni telefonu iPhone 8’in hazırlıklarını hız kesmeden sürdürüyor. Apple’ın yeni iPhone 8’lerin OLED ekranlarının üretimi için Samsung’a sipariş verdiği iddia edildi.

Samsung, iPhone 8’lerin OLED ekranını üretmeye başlıyor

Apple ile Samsung arasındaki büyük rekabet kimi zaman mahkemelere taşınsada iki şirket arasındaki işbirliği her daim devam ediyor. iPhone’un en büyük ekran üreticisi olan Samsung, iddialara göre iPhone 8 için şimdiden yüklü bir sipariş aldı. Üstelik OLED ekran siparişi. Apple son gelen haberlere göre Eylül ayında görücüye çıkaracağı yeni iPhone 8’de OLED ekran kullanmaya hazırlanıyor. Apple’ın Samsung’a 70 milyon OLED panel siparişi verdiği dile getiriliyor.

Bildiğiniz gibi Samsung’un iPhone 8’e dev bir yatırımda bulunacağı son zamanlarda dile getiriliyordu. Güney Koreli The Investor’ın haberi de Apple’ın artık OLED ekran teknolojisine geçiş yapacağına işaret ediyordu. Bu teknolojisinin şimdilik Apple’ın 10. yılında duyurulan cihaza özel kalacağı, iPhone 7s ve iPhone 7s Plus modellerinde LCD ekranların kullanımına devam edileceği söyleniyordu.

Son olarak Nikkei‘nin bu iddiaları doğrular nitelikte bir haberle karşımıza çıktı. Bu özel habere göre Apple merakla beklenen yeni iPhone için gerçekten de tanıdık bir tedarikçiye yöneldi. Samsung’a 70 milyon OLED panel siparişinde bulundu. Samsung talebin artma ihtimalini göz önünde bulundurarak 95 milyon OLED panel hazırlığına başladı. Bu siparişin ardından iPhone 8’in kavisli OLED ekranlara geçişinin netleştiği dile getiriliyor. İddiaların doğru çıkması durumunda Apple ilk kez kavisli OLED ekran kullanmış olacak.

Tüm bu detayların eylül ayında gerçekleştirileceği düşünülen büyük etkinlikle birlikte netleşeceği düşünülüyor. iPhone 8’in Türkiye’de ekim veya kasım ayında satışa sunulması bekleniyor.

Kaunak: Log

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ