Akıllı Gündem

Samsung Galaxy S8’de “tam ekran” söylentisi

Samsung Galaxy S8’de “tam ekran” söylentisi

Son amiral gemisi modeli Galaxy Note 7 ile birlikte tam bir fiyasko yaşayan Güney Koreli teknoloji devi, Galaxy S8 modeli ile kullanıcılarının güvenini geri kazanmanın yollarını arıyor. Samsung‘un büyük umutlar beslediği Galaxy S8’in tasarımı ve donanım özellikleri hakkındaki söylentiler bir bir ortaya çıkmaya başladı bile. Ancak belirtmekte fayda var ki bunların büyük bir çoğunluğu resmi olarak doğrulanmamış bilgilerden ibaret.

Çıkan bu söylentilerden en sonuncusu da Samsung‘un yeni ekran teknolojisi hakkında. Bir Samsung Display araştırmacısı olan Park Won-sang‘a göre, Güney Koreli şirket gelecekteki amiral gemisi modeli Galaxy S8’in ekranı için tüm kaynaklarını seferber etti. Geçtiğimiz hafta uluslararası bir toplantıda konuşan Park Won-sang’a göre, Samsung Display önümüzdeki yıl ekran gövde oranı yüzde 90’ın üzerine varan bir ekran üretebilir. Bu da sırasıyla %72 ve %76 ekran gövde oranına sahip olarak üretilen Galaxy S7 ve S7 Edge modelleriyle karşılaştırıldığında %20 civarında bir fark olması anlamına geliyor.

Park Won-sang’ın dediğine göre Samsung, önümüzdeki bir kaç yıl sürekli kendi rekorunu ilerletmeyi deneyerek %99 ekran oranına sahip olmayı amaçlıyor. Bu da, gelecek akıllı telefonların neredeyse çerçevesiz tasarımlara sahip olacağı anlamına geliyor.

Won-sang konuşması sırasında ayrıca çerçevesiz akıllı telefon üretme planlarının üreticileri tüm sensörleri ekranın altına konumlandırmaya zorladığını belirtti. Bu yüzden, yakın bir gelecekte parmak izimizi direk telefonumuzun ekranı üzerinden taratabiliriz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ