Akıllı Gündem

Samsung Galaxy J1 telefonda format atma sıfırlama nasıl yapılır

Samsung Galaxy J1’a fabrika ayarlarına döndürmek için format atma ve sıfırlama işlemi nasıl yapılır? Samsung Galaxy J5’a format nasıl atılır?

Samsung Galaxy J1 telefonda format atma sıfırlama nasıl yapılır

Samsung Galaxy J1, Güney Koreli şirketin 2015 yılında piyasaya sürdüğü akıllı telefonlar arasında yer alıyor. Galaxy J1’de sık sık karşılaşılan donma, yavaşlama ve virüs bulaşması gibi sorunlar yaşanabiliyor. Galaxy J1’de yaşanan bu sorunlar işletim sisteminden kaynaklanmaktadır. Galaxy J1’de yaşanan bu sorunların giderilmesi için cihaza, format atmak, fabrika ayarlarına döndürme ve sıfırlama işlemi yapmak gerekiyor. Bu yazımızda Galaxy J1’e format atma ve sıfırlama işleminin nasıl yapılacağını adım adım anlatacağız. Ancak aşağıdaki işlemlere başlamadan önce cihazınızda bulunan rehber, fotoğraf ve video gibi önemli verilerinizi yedeklediğinizden emin olunuz. Çünkü, format atma ve sıfırlama işleminden sonra cihazınızda ve hafıza kartınızdaki tüm veriler silinecek, cihazınız satın aldığınız ilk günkü gibi olacak. Galaxy J1’e ayarlardan ve tuşlardan olmak üzere iki çeşit sıfırlama ve format işlemi yapılmaktadır. Bu işlemlerin yapılışını aşağıda adım adım okuyabilirsiniz.

Galaxy J1’e ayarlardan format atma işlemi:

– Menü‘den Ayarlar‘a tıklayın

– Açılan seçeneklerde Yedekle ve sıfırla adımını seçin

– Fabrika ayarlarına sıfırla‘yı seçin

– Telefonu sıfırla‘yı seçin

– Herşeyi sil‘i seçin Artık tüm verileriniz silinecektir ve cihazınız ilk aldığınız günkü haline dönecektir.

Galaxy J1’e tuşları kullanarak format atma, fabrika ayarlarına döndürme işlemi:

Bu işlemi yapmak için aşağıdaki adımları eksiksiz yapınız.

– Telefonunuzu kapatınız.

– Kapalı konumda iken Sesi Yükselt ve Home tuşuna basılı tutarken  Açma tuşuna basınız.

– Telefon açıldığında, Samsung logosu gözükecektir artık tuşları bırakabilirsiniz.

– Recovery (Kurtarma) ekranı geldiğinde; açılan ekranda Sesi Azalt ve Yükselt tuşları yardımı ile Wipe Data/Factory Reset‘i seçip Açma tuşuna basınız.

– Yes‘i seçip Açma tuşuna basınız.

– Açılan ekranda reboot system now’ı seçip Açma tuşuna basınız. Artık formatlama işlemi başladı. Birkaç dakika bekledikten sonra cihazınız fabrika ayarlarına dönmüş olacaktır. Artık tüm verileriniz silinecektir ve cihazınız ilk aldığınız günkü haline dönecektir. Aşağıdaki videoda format atma işlemini izleyebilirsiniz.

Samsung Galaxy J1 fabrika ayarlarına döndürme, Galaxy J1 format, Galaxy J1 format atma, Galaxy J1 format video, Galaxy J1 hard reset, Galaxy J1 nasıl format atılır, Galaxy J1 nasıl sıfırlanır, Galaxy J1 recovery, Galaxy J1 Reset, Galaxy J1 sıfırlama, Galaxy J1 tuşlardan format, Galaxy J1 virüs temizleme, Galaxy J1\’e nasıl format atılır, Galaxy J1 donma problemi

2016-01-19 11:21:03′, ‘2016-01-19 09:21:03

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ