Akıllı Gündem

Samsung devrim yaratacak yeni kamera sensörlerini duyurdu

Samsung, yeni nesil Galaxy modellerinde kullanmayı planladığı 12 MP ve 24 MP’lik kamera sensörünü tanıtarak Galaxy modellerinin geleceği nokta hakkında da önemli detaylar paylaştı.

Samsung devrim yaratacak yeni kamera sensörlerini duyurdu

Yeni nesil mobil cihazlar profesyonel fotoğraf makinelerinin çekim kalitesine ulaşarak kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor. Akıllı telefonlar ortalama 1500 ile 3500 TL arasında ki bir SLR makineler ile yarışır hale geldi. Tabii kameraların gelişimde en büyük etken şüphesiz ki kamera sensörü. Güney Koreli teknoloji devi Samsung, ISOCELL kamera sensörüne bugün yenilerini eklediğini duyurdu.

Samsung’un yeni ISOCELL kamera sensörleri 12 MP ve 24 MP olmak üzere ikiye ayrı model olarak karşımıza çıkıyor.

Portre modu için çift kamera zorunluluğu tarih oluyor

12 MP’lik Fast 2L9 ISOCELL sensör 1.28µm piksel yoğunluğuna sahip. Bu değerin Galaxy S8’de 1.4 olduğunu ve 1.28µm’u Galaxy S9 modelinde görebileceğimizi belirtelim. Fast 2L9 ISOCELL diğer sensörler gibi dualpixel teknolojisine sahip. Diğer ISOCELL sensör ise Slim 2X7 kod adını taşıyor. ISOCELL Slim 2X7 sensör tam 24 Megapiksel çözünürlüğünde.

ISOCELL Slim 2X7 bir ilki gerçekleştiriyor ve 0,9µm piksel yoğunluğu ile fark yaratıyor. Düşük ışık hassasiyeti yüksek olan bu kamerada derinlik yaratma opsiyonu bulunuyor. Tanıtılan her iki sensöründe dışarıya doğru bir çıkıntısı olmayacağına ve yeni yılda portre modu için çift kameraya ihtiyaç duyulmadan çarpıcı kareler yakalanabileceği de yeni sensörlerin en büyük özellikleri içerisinde yer aldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ