Akıllı Gündem

Samsung, BixBy Voice özelliğini 200’den fazla ülkeye getiriyor

Samsung’un Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modellerinde bulunan kişisel asistanı Bixby, yeni güncelleme ile birlikte 200’den fazla ülkede kullanıma sunulacak. İşte detaylar.

Samsung, BixBy Voice özelliğini 200’den fazla ülkeye getiriyor

Samsung‘un amiral gemileri Galaxy S8 ve Galaxy S8+ ile birlikte gelen Bixby Voice, ilk olarak Amerika ve Güney Kore’de kullanılabilir durumdaydı. Bugünün erken saatlerinde teknoloji devi asistanı Avustralya, Kanada, İngiltere, ve Güney Afrika dahil 200’den fazla ülkede kullanıma açıklarını duyurdu.

Merhaba Bixby

Bixby Voice ile ne yapılabilir? Örneğin; özçekim yapan bir kullanıcı Bixby Voice’i aktif ettikten sonra “son çekilen fotoğrafı Facebook‘ta paylaş” diyerek sosyal medya hesaplarından kolayca paylaşım yapabilecek. Bixby Voice’i aktif etmek için Galaxy S8 ve Galaxy S8+’da özel atanan tuşa basmanız, yada “Merhaba Bixby” diye seslenmek yeterli olacak.

Üçüncü şahıs uygulamalar da çoğalacak

Güney Koreli şirket, Bixby’i tüm dünyanın kullanımına sunmak için yoğun bir şekilde çalışıyor. Samsung, kişisel asistanın birlikte çalışabileceği daha fazla cihaz, yetenek ve dil eklemeyi planlıyor. Ayrıca üreticinin planları arasında Bixby Voice ile çalışabilecek üçüncü şahıs uygulamaları çoğaltmak da yer alıyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ