Akıllı Gündem

Samsung Bixby İngilizce dil desteği yeniden ertelendi!

Samsung’un Galaxy S8 lansmanında tanıttığı kişisel asistanı Bixby için İngilizce dil desteği yeniden ertelendi. Peki Türkçe desteği ne zaman gelir? İşte detaylar…

Samsung Bixby İngilizce dil desteği yeniden ertelendi!

Beklenen gün geldi çattı ve herkesin merakla beklediği Samsung Galaxy S8 amiral gemisi üzerindeki sır perdesi kalktı. Gerek tasarım gerekse teknoloji açısından büyük yeniliklerin bulunduğu cihazın alameti farikası şüphesiz ‘Bixby’ adını verdiği kişisel asistanıydı.

Samsung‘un uğruna fiziksel tuş bile eklediği kişisel asistanın yaptıkları saymakla bitmez. Henüz hakkında bilgi sahibi değilseniz buradan ilgili haberimize ulaşabilirsiniz. Biz burada kişisel asistanın dil desteğine değineceğiz.

Yapılan lansmanda ‘Bixby’ kişisel asistanın şimdilik İngilizce ve Korece dil desteğinin bulunacağı, Türkçe ve diğer dillerin de Ocak ayına doğru ekleneceği söylenmişti. Ancak görünen o ki evdeki hesap çarşıya uymadı. Kişisel asistanın İngilizce dil desteği ileri bir tarihe ertelendi. Gerekçe olarak ise İngilizce dilinin gramer yapısının zorluğu nedeniyle oluşan aksaklıklar gösterildi.

Türkçe desteği ne olacak?

Diğer dillerle ilgili herhangi bir açıklama bulunmuyor. Ancak İngilizce dil desteğinde durum böyleyse, Türkçe tarafında da pek iç açıcı olmayacağı kesin. Zira Samsung bu konudaki tüm ilgisini İngilizce desteğinin tamamen getirilmesi üzerine yoğunlaştıracaktır. Bu konuda yeni gelişmeler yaşandıkça sizlerle paylaşacağız. Bizi takipte kalın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ