Akıllı Gündem

Sabancı’nın bilişim şirketi robot kiralayacak

Bimsa Genel Müdürü Tunç Taşman: Hata oranı yüzde 0. Yeni iş gücü olarak nitelendirebileceğimiz robotlar 365 gün, 7/24 aralıksız çalışabiliyor.

Sabancı’nın bilişim şirketi robot kiralayacak

Bimsa Genel Müdürü Tunç Taşman: Hata oranı yüzde 0. Yeni iş gücü olarak nitelendirebileceğimiz robotlar 365 gün, 7/24 aralıksız çalışabiliyor.

Sabancı Holding’in bilişim şirketi Bimsa, dijital dönüşümde robot kiralama modeli sunmaya başladı.

Bimsa, dijital dönüşümde şirketlere robot satın almayıp ihtiyaçları kadar kiralamayı öenriyor.

Bimsa Genel Müdürü Tunç Taşman, robot satın almanın maliyetli olduğunu ve danışmanlık hizmeti olmadan tek başına bir anlam ifade etmediğini belirtti.

Taşman, robotun hata oranının sıfır olduğuna da değinerek şöyle dedi:

“Robotu satın almak oldukça maliyetli. Ayrıca bu robotun, yani yazılımın nasıl kullanılacağı da çok önemli. Eğer yazılımı doğru kullanacak bir uzman kadro oluşturmak istenirse de, ekstra maliyete katlanılması gerekiyor. Şirketler buna sıcak bakmıyor. Bizim modelimizin tercih edilmesinin en önemli nedenleri, müşterilerimizin kendi ihtiyaçları doğrultusunda çözümler üretmemiz, yazılımın efektif kullanılmasını ve zaman tasarrufu sağlamamız. Rutin işlerin tamamını çalışanın üzerinden alıyor, beyaz yakalıya nitelikli iş üretebileceği zamanı yaratıyor, onu angarya olarak tabir edebileceğimiz işlerden kurtarıyoruz. Hata oranı yüzde 0. Yeni iş gücü olarak nitelendirebileceğimiz robotlar 365 gün, 7/24 aralıksız çalışabiliyor. Şirketler de robotu kullandıkları dakika kadar ödeme yapıyor. Dolayısıyla hem zamandan, hem de bütçeden tasarruf etmiş oluyorlar”

Robot kiralama, dijitalleşme sürecindeki şirketlerin ihtiyaç duydukları kadar hizmet almalarını sağlayan, danışmanlık hizmetini de kapsayan bir yöntem.

 

 

Kaynak: businessht.com.tr

Bu içerik businessht.com.tr sitesinden alınmıştır. İçerik hakkındaki şikayetlerinizi ve kaldırma taleplerinizi iletisim@akilligundem.com mail adresine iletebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ