Akıllı Gündem

Sabancı Holding, Bimsa satıldı haberini yalanladı

Sabancı Holding, hafta sonu yayınlanan ‘Güney Afrikalı EOH Bimsa’yı Satın Aldı’ haberini yalanladı.

Sabancı Holding, Bimsa satıldı haberini yalanladı

Sabancı Holding’in çatısı altında 1975’ten bu yana faaliyet gösteren Bimsa’nın satışı bir süredir ekomi basınında yer almaktaydı. Sabancı’nın bilgi teknolojisi şirketi Bimsa için önce Turkcell’in de aralarında bulunduğu yerli taliplerle görüştüğü, ancak belirlenen fiyat üzerinde uzlaşı sağlanamadığı ekonomi kulislerinde konuşuluyordu. Bunun nedeni olarak da Türkiye pazarında güçlenmek isteyen Afrikalı bir şirketin de talip olarak devreye girdiği ve fiyatın yükseldiği; Sabancı Holding yetkilileriyle Afrikalı şirketin temsilcileri arasında devam eden görüşmelerin 1 ay içerisinde sonuçlanmasının beklendiği kulislere yansımıştı. Hafta sonu, ekonomist dergisinde yayınlanan ‘Güney Afrikalı EOH Bimsa’yı Satın Aldı’ haberi, kulislerde konuşulan ‘satış’ söylentisinin sonuçladığını akıllara getirdi. Ancak, haberin üzerinden 24 saat geçmeden Sabancı Holding CEO’su Zafer Kurtul tarafından Güney Afrikalı EOH’a satış haberi yalanlandı.

Zafer Kurtul, yaptığı açıklamada haberi yalanlarken şu bilgileri paylaştı: “Güney Afrikalı EOH Bimsa’yı Satın Aldı” başlıklı haberler gerçekleri yansıtmamaktadır. Sabancı Holding olarak bu yönde alınmış bir kararımızın bulunmadığını ve Bimsa şirketimizin faaliyetlerine Topluluğumuz bünyesinde başarıyla devam ettiğini bir kez daha belirtmek isteriz.”

Ekonomist dergisinde yayınlanan haberde, Sabancı Holding çatısı altında 1975 yılın­dan bu yana faaliyet gösteren Bimsa’yı Güney Afrikalı EOH International Proprietary şirketinin satın aldığı paylaşılmıştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ