Akıllı Gündem

Rusya’nın robot askeri hedefini 12’den vuruyor

Rusya’nın robot askeri hedefini 12’den vuruyor

Teknolojinin her alanında olduğu gibi askeri alanda gerçekleşen gelişmeler de hız kesmeden devam ediyor. Dünya devi ülkelerin en yüksek askeri gücü elinde bulundurmak için harcadıkları çaba ve paranın ne kadar yüksek miktarlarda olduğu yadsınamaz bir gerçek. Bu ülkelerin askeri güç olarak elinde bulundurmak istedikleri teknolojilerin başında da şüphesiz ki robot askerler geliyor.

Robot askerlerden oluşan bir ordu hayali kuran ülkelerden biri de Rusya. Bu hayali gerçekleştirmek için yoğun çaba harcayan Ruslar, sonunda bu çalışmalarının bir sonucu olan ‘FEDOR‘ adını verdikleri bir robotu görücüye çıkardı.

Android Technics ve Advanced Rsearch Fund firmalarının işbirliği ile geliştirilen robot asker, ateş etme konusundaki hünerleriyle gündeme bomba gibi düştü.

Kurtarma çalışmalarında kullanılmak üzere bir robot tasarlamak amacıyla yola çıkılan projenin kaderini FEDOR’un silah kullanma konusundaki büyük mahareti değiştirdi. Sağ ve sol elindeki iki silahı da büyük ustalıkla kullanmayı başaran FEDOR, artık askeri bir robot olma yolunda ilerliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ